Baigiamųjų pažymėjimų įteikimas

Trejų ir ketverių mokslo metų programų baigamasis akordas – dailės, fotografijos, muzikos, gamtamokslinio ugdymo programų baigimo pažymėjimų įteikimas.

Pradinės dailės klasės baigiamųjų darbų peržiūra

Vilniaus moksleivių kūrybos ir mokymo centre birželio 5 d. vyko dailės pradinės klasės baigiamųjų darbų peržiūra (mokytojos Svetlana Baglikova, Kristina Daniūnaitė). Tapyba ir keramika, potėpiai, spalvos ir formos.

Apsilankėme kūdikių namuose-pagalbos centre „Šeimos slėnis" 

Saulėtą birželio 3 dieną Vilniaus moksleivių kūrybos ir mokymo centro cirko studijos „Šypsena" auklėtiniai kartu su vadovais Violeta Šeršneviene ir Vladu Šeršniovu atvyko į Vilniaus sutrikusio vystymosi kūdikių namus-pagalbos centrą „Šeimos slėnis". Žongliravimo, gimnastikos ir klaunados numeriai pradžiugino visus žiūrovus.
Už fotografijas dėkojame Linai Kavaliauskaitei.

„Skriejam į vasarą"

Gegužės 30 d. Vilniaus moksleivių kūrybos ir mokymo centre vyko bendruomenės šventė „Skriejam į vasarą...". Vilniaus ušu mokyklos trenerė Vaiva Žostautė pravedė pažintinį-edukacinį užsiėmimą apie kovos menus ir pakvietė pajudėti drauge. Neakivaizdus skrydis į Kiniją, Šaoliną, iš kur kilusi ši sporto šaka.
Vėliau moksleiviai dalyvavo „Skriejam" kūrybinėse dirbtuvėse su Gražina Aleksandra Škikūnaite, Kristina Daniūnaite, Lina Ringeliene. Daug margaspalvių paukštelių suplasnojo dailės klasėje ir koridoriuje. 

Baigiamasis muzikos klasės koncertas

Gegužės 16 d. muzikos klasių vaikai ir jų tėveliai susirinko į baigiamąjį mokslo metų atsiskaitymo koncertą Vilniaus apskrities Adomo Mickevičiaus viešojoje bibliotekoje. Koncertą pradėjo Evelina Kazakevičiūtė ir Gabrielė Skoronkevičiūtė, atlikusios grupės „Enigma" kūrinį. Skambėjo mažųjų vokalinio ansamblio dainos, pianino, smuiko, gitaros klasės moksleivių atliekami A. Vivaldi, J. S. Bach, L. van Beethoven, L. Vilkončiaus, A. Abariaus, R. Vindžigalskienės, M. Noviko ir daugelio kitų kompozitorių kūriniai.
Per šiuos mokslo metus žengtas į priekį nemažas žingsnis. Dėkojame mokytojams už puikią popietę, pilną muzikos skambesio ir, žinoma, už profesionalumą ir kantrybę lydint kiekvieną vaiką muzikos keliu.

„Jaunųjų fotografų džiazas"

Gegužės 6 d. Vilniaus moksleivių kūrybos ir mokymo centre atidaryta fotografijų paroda „Jaunųjų fotografų džiazas". 19 autorių iš Vilniaus moksleivių kūrybos ir mokymo centro, Kauno Algio Žikevičiaus saugaus vaiko mokyklos, Lietuvos vaikų ir jaunimo centro.
Smagu buvo vėl susitikti ir prisiminti kelionę: fotografijos muziejų, saulės nutviekstą jūrą, Nidą, spalvotus dūmus ir fotografijos eksperimentus naktį. Visų 3 mokyklų mokytojos pasidžiaugė auklėtinių darbais ir pasidalinta patirtimi.

Margučių ridenimo varžybos

Saulėtą balandžio 24 d. popietę iš 65 dalyvių margučių nuotraukų, kurios atkeliavo iš Lietuvos, Vokietijos ir Jungtinių Valstijų, išrinkome devynis Vilniaus moksleivių kūrybos ir mokymo centro „Velykų margučio konkurso" laimėtojus.
Taip pat vyko margučių ridenimo varžybos.

Fotografų išvyką

Ankstyvą pavasarį trys jaunųjų fotografų grupės: Vilniaus moksleivių kūrybos ir mokymo centro, Lietuvos vaikų ir jaunimo centro ir Kauno Algio Žikevičiaus saugaus vaiko mokyklos moksleiviai kartu su mokytojomis išvyko į dviejų dienų kelionę.
Šiauliuose aplankytas vienintelis Lietuvoje specializuotas fotografijos meno ir technikos muziejus. Edukacijos metu išbandyta analoginė fotografija senovine „Pinhole" kamera.
Aplankyta Klaipėdos fotografijos galerija. Iš Klaipėdos keltu persikelta į Nidos menininkų koloniją.
Vėliau įvairūs bandymai: vakarinis fotografavimas tamsoje, pajūrio miškuose, eksperimentai su spalvotais dūmais.
Įspūdžių labai daug, jie atspindės parodoje „Jaunųjų fotografų džiazas" Vilniaus moksleivių kūrybos ir mokymo centre.
Nuotraukų autoriai: Aušra Griškonytė-Kavaliauskienė, Kristina Meilutė ir Kotryna Griškonytė.

„XIV Dainuokime ir muzikuokime drauge"

Kovo 16 d. pakiliai nuskambėjo XIV ,,Dainuokime ir muzikuokime drauge" baigiamasis akordas, palikdamas dainuojančių, grojančių, muzikuojančių vaikų širdelėse džiugesį ir padėkos jausmą nenuilstantiems mokytojams.
Koncerte dalyvavo Nacionalinės M. K. Čiurlionio menų mokyklos, Vilniaus Algirdo, Ąžuoliuko, Karoliniškių, Naujosios Vilnios muzikos mokyklų, Rudaminos meno mokyklos bei Vilniaus moksleivių kūrybos ir mokymo centro jaunieji atlikėjai, kurie susirinkusiems dovanojo nuoširdžias ir nepakartojamas akimirkas.

Fotografijų paroda „Geltona, žalia, raudona"

Kovo 7 d. Vilniaus Algirdo muzikos mokykloje atidaryta Vilniaus moksleivių kūrybos ir mokymo centro moksleivių fotografijų paroda „Geltona, žalia, raudona", skirta Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dienai.
Trylika mokytojos A. Griškonytės-Kavaliauskienės mokinių eksponavo fotografijas, kuriose atsispindi spalvos, emocijos, originalios idėjos ir jaunatviškas savitumas. Įžanginį žodį tarė Vilniaus Algirdo muzikos mokyklos mokytoja V. Apanavičienė, Vilniaus moksleivių kūrybos ir mokymo centro direktorė J. Sereičikienė. Parodą pristatė A. Griškonytė-Kavaliauskienė. Muzikinius kūrinius atliko Vilniaus Algirdo muzikos mokyklos moksleivės.

Koncertas bendruomenės šventėje

Vasario 22 d. mokytojų D. Lapienienės, A. Liutvinskij ir J. Sereičikienės mokinius pakvietė koncertuoti Lietuvos pagyvenusių žmonių asociacija į Vilniaus Naujamiesčio senjorų bendruomenės šventę, kuri vyko Vilniaus kultūros ir pramogų rūmuose. Pianino, dainavimo ir gitaros moksleiviai atliko įvairių žanrų kūrinius. Sulaukėme gausių plojimų ir saldžių vaišių.

 

Cirko atlikėjų pasirodymas Senjorų globos namuose

Vasario 22 d. cirko studijos auklėtiniai apsilankė Senjorų socialinės globos namuose. Lina, Mindaugas, Joana, Rafalas, Luana, Aistė, Evelina ir Gintaras atliko akrobatikos, žongliravimo, ekvilibro numerius, o taip pat ir fokusus, kurie pralinksmino visus, susirinkusius Senjorų socialinės globos namų salėje.
Po pasirodymo senjorai dėkojo ir sakė, kad jiems patiko pasirodymas, kuris buvo žaismingas, lengvas ir priminė vaikystę.

Gimtadienio šventė

Vasario 20 d. Vilniaus moksleivių kūrybos ir mokymo centras gavo nevystančią puokštę. Dailės istorijos mokytojos Linos Ringelienės pakviesti centro mokytojai (muzikos, cirko ir dailės), auklėtiniai, jų tėveliai renginio metu sukūrė 28-ajam gimtadieniui skirtą puokštę.
Piešti buvo labai smagu, nes tuo metu skambėjo miuziklų ir populiariosios muzikos dainos, kurias atliko mūsų svečiai – Vilniaus kolegijos Menų ir kūrybinių technologijų fakulteto studentai.

 
Gimtadienio ornamentas

Vilniaus kūrybos ir mokymo centre vasario 14 d. vyko edukacinis užsiėmimas ,Gimtadienio ornamentas". Dailės istorijos mokytoja Lina Ringelienė, pasitelkusi specialią skaičiavimo metodiką, parodė, kaip susikurti individualų gimtadienio ornamentą.
Įdomu, koks bus mūsų centro ornamentas. Linksmas, griežtas ar daugiabriaunis, kaip Vilniaus moksleivių kūrybos ir mokymo centras, kuris gyvuoja jau 28-erius metus!
 
 
Pirmojo pusmečio dailės darbų peržiūros

Kaip spalvingas kilimas salės grindis nukloja piešiniai.
Daug kūrybiškų idėjų vaikai perteikia ant popieriaus lapo. Dailės peržiūrų metu mokytojos dar kartą įsitikina, kokie skirtingi ir saviti mūsų mokiniai, kaip jautriai jie sugeba pastebėti spalvinius niuansus ir teptuku ar pieštuku nupiešia įvairiausias formas.
Įdomu apžvelgti 1-ojo pusmečio piešinius. 

„Rudens spalvos"
 
Kai margaspalviai lapai dar buvo ant medžių ir danguje dažniau švietė saulė, Vilniaus moksleivių kūrybos ir mokymo centro vaikai stebėjo besikeičiančią gamtą ir piešė piešinius XV tarptautiniam kūrybiniam darbų konkursui ,,Rudens spalvos". Jis vyko Lipovo mieste, Rumunijoje. Skirtingai rudenį perteikė Prancūzijos, Slovėnijos, Lietuvos, Indijos ir kitų 8-ių konkurse dalyvavusių šalių vaikai.
Sveikiname dailės mokytojos K. Daniūnaitės mokinius ir džiaugiamės konkurso žiuri skirtais diplomais Anielei Astikaitei (11 m.) ir Monikai Pacynai (10 m.).