Baigiamųjų pažymėjimų įteikimo šventė
Gausus būrys mokinių ir jų tėvelių atvyko į pažymėjimų įteikimo renginį birželio 18 d. Vilniaus moksleivių kūrybos ir mokymo centre.
Direktorė J. Sereičikienė pasveikino pradinės ir pagrindinės dailės, fotografijos, gitaros, fortepijono, netradicinio meno / cirko ir etninės veiklos mokinius, kurie karantino metu nuotoliniu būdu tęsė ugdymą ir šiomis nestandartinėmis sąlygomis pasiekė puikių rezultatų!
Dėkojame mokiniams ir jų mokytojams S. Baglikovai, K. Daniūnaitei, G. A. Škikūnaitei, A. Griškonytei-Kavaliauskienei, A. Liutvinskij, D. Lapienienei, V. Šeršnevienei, V. Šeršniovui ir A. Gurauskaitei.
Džiaugiamės ir esame dėkingi mokinių tėveliams, kurie buvo kantrūs ir palaikė vaikus meninio tobulėjimo kelyje.

 

 

 

 

5-oji Vilniaus moksleivių kūrybos ir mokymo centro laida.

Pradinės ir pagrindinės dailės, fotografijos, gitaros, fortepijono, netradicinio meno / cirko ir etninės veiklos mokiniai karantino metu (nuo kovo iki gegužės mėn.) nuotoliniu būdu tęsė ugdymą ir pasiekė puikių rezultatų!

Pristatome šiai progai sukurtą vaizdinę medžiagą.

Apdovanojimai už fotografijas
Čekijoje, Lidice mieste 48 kartą organizuotame vaikų piešinių, fotografijos, vaizdo filmų konkurse fotografijos mokinei Glorijai Targonskai skirtas medalis, Akvilei Šumskytei ir Indrei Balsevičiūtei – garbės raštai. Sveikiname mokines ir jų mokytoją A. Griškonytę-Kavaliauskienę!
Šių metų konkurso tema – „Peizažas”. Lietuviško pajūrio vaizdai, kuriuos užfiksavo fotografijos mokinės, buvo pastebėti ir įvertinti garbingos komisijos.

Konkurse dalyvavo vaikai iš 144 pasaulio šalių, iš Lietuvos atrinktos 7 meno ugdymo įstaigos. Lietuvai buvo skirti tik 5 medaliai ir 18 garbės raštų.

Gitaros klasės atsiskaitymai
Birželio 16 d. vyko gitaros klasės pradinės programos atsiskaitymai. Ugnei Zubrickaitei ir Ievai Lisauskaitei (mokytojas Aleksandr Liutvinskij) karantino metu teko mokytis nuotoliniu būdu. Tai sudėtingas, bet įveikiamas uždavinys.

 

Netradicinio meno / cirko baigiamųjieji atsiskaitymai
Netradicinio meno / cirko pagrindinės programos mokinių atsiskaitymai: žongliravimas, ekvilibras, akrobatika.
Mokytojai Violeta Šersnevienė ir Vladas Šeršniovas didžiuojasi mokiniais: Joana, Mindaugu, Lina, Rafal ir Gintaru, kurie stropiai treniravosi ir ruošėsi birželio mėnesio pagrindinės programos atsiskaitymams.
Komisijos nariai stebėjosi: „Kaip jie taip sugeba?”

 

 

Pradinės dailės klasės baigiamųjų darbų peržiūra
Vilniaus moksleivių kūrybos ir mokymo centre birželio 16 d. vyko dailės pradinės ir pagrindinės klasės baigiamųjų darbų pristatymas (mokytojos Svetlana Baglikova, Kristina Daniūnaitė ir Gražina Aleksandra Škikūnaitė).
Birželio pirmomis dienomis mokiniai, sugrįžę į Vilniaus moksleivių kūrybos ir mokymo centrą, stropiai dirbo ir pabaigė prieš karantiną pradėtus kūrinius ant drobės.

 

 

 

 

 

 


Fotografijos baigiamieji darbai
Birželio 11 d. mokytojos A. Griškonytės-Kavaliauskienės mokinės pristatė baigiamuosius fotografijos kūrinius.
Mokinių baigiamuosiuose darbuose kaimo motyvai. Akvilės Šumskytės tema „Nykstantys Petrošiūnų ir Linkuvos kaimai”, Glorijos Targonskos – „Vakar pas prosenelius”. Fotografijos atspindi laiko tėkmę, jo poveikį aplinkai ir žmonių atminčiai. Abiems ciklams tiko juodai baltas koloritas, kurio dėka labiau išryškėja detalės, pustoniai ir laikmečio trapumas.

Etnokultūros baigiamieji atsiskaitymai
Etininės veiklos mokytoja Aira Gurauskaitė pasidžiaugė mokinių kruopštumu ir kantrybe. Birželio 10 d. baigiamųjų darbų pristatymo metu Emilija Young-Smith eksponavo kūrinį „Ką slepia siūlai?”. Jis atliktas siuvinėjimo technika. Nuo idėjos sugalvojimo, siuvinėjimo schemos paruošimo ir galutinio darbo atlikimo praėjo ne vienas mėnuo.
Odetės Lechovičiūtės „Karpytų švenčių istorija” – tai kūrybiškai pavaizduotos lietuviškos šventės. Juodame fone ažūriniai ir smulkūs karpiniai taikliai perteikia pagrindinius šv. Velykų, Joninių, Žolinių ir šv. Kalėdų motyvus.
Festivalis ,,Mes – Vilniaus vaikai“ 
Šiais metais dėl pasaulinės pandemijos ir Lietuvoje paskelbto karantino festivalis buvo organizuojamas nuotoliniu būdu. Festivalio ,,Mes – Vilniaus vaikai“ facebook paskyroje, o taip pat ir festivalio dalyvių, įstaigų internetinėse erdvėse buvo pateikti vaikų sukurti darbai, vaizdo įrašai.
2020 m. balandžio 30 d. festivalio ,,Mes – Vilniaus vaikai“ facebook paskyroje pateikta Vilniaus vaikų ir jaunimo klubų ir moksleivių namų mokytojų dailės darbų paroda. Tai – festivalio naujiena. Vilniaus vaikų ir jaunimo klubų asociacija šiais metais sukvietė dailės veiklų mokytojus, dirbančius šiose įstaigose, dalyvauti bendroje parodoje.
2020 m. gegužės 7 d. vyko virtuali festivalio „Šokių diena”, kur nuotaikingiausius ir gražiausius šokius dovanojo šokių kolektyvai.
2020 m. gegužės 10 d. maži ir dideli atlikėjai, muzikantai virtualiu būdu visus džiugino „Muzikos ir dainų dieną”.
2020 m. gegužės 14 d. „Teatro ir netradicinių menų diena”, jos metu buvo parodyta įvairaus žanro spektakliai ir mažųjų cirko artistų numeriai.

 

Virtuali paroda „Cirko arenos ir artistai”
Trečias balandžio šeštadienis – Pasaulinė cirko diena.
Prieš 90 metų buvo įkurtas profesionalus lietuviškas cirkas „Aušra”. Šiai progai Vilniaus moksleivių kūrybos ir mokymo centro mokiniai namuose sukūrė nuostabius piešinius.
Pateikame virtualios parodos dailės klasės mokinių piešinius ir cirko studjos mokinių piešinius.

 

Velykų margučio konkursas
Balandžio 6 d. paskelbėme tradicinį Velykų margučio konkursą.  Šiemet mus pradžiugino įvairaus amžiaus dalyviai, kurie atsiuntė daug nuotraukų, iš Vilniaus, Klaipėdos, Panevėžio, Briuselio. Komisija be trijų pagrindinių išskyrė dar keletą papildomų nominacijų.
Skelbiame „Velykų margučio konkurso” laureatus.

 

Nuotolinis ugdymas
Vadovaujantis Vilniaus miesto savivaldybės ekstremalių situacijų komisijos 2020 m. kovo 12 d. posėdžio protokolu Nr. 16-213/20(2.6.2.1.-CIV) bei Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2020 m. kovo 14 d. nutarimu Nr. 207 „Dėl karantino Lietuvos Respublikos teritorijoje paskelbimo” perorganizuojamas ugdymo procesas.
Visų veiklų ugdymą Vilniaus kūrybos ir mokymo centre nuo 2020 m. kovo 30 d. organizuosime nuotoliniu būdu. Tai vykdoma socialinių medijų pagalba, naudojantis el. paštu, Facebook, Messenger, Viber, Skype, kompiuterinė debesija, Classroom.google.com programėlėmis pasirinktinai, pasitarus su mokinių tėvais. Mokytojai tėveliams arba vyresniems mokiniams elektroniniu būdu siunčia užduotis  1–2 kartus per savaitę. Individualius užsiėmimai ir grupiniai užsiėmimai organizuojami pagal įprastą tvarkaraštį.

Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo 30-mečio minėjimas
Kovo 6 d. Vilniaus moksleivių kūrybos ir mokymo centro salėje minėjome Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo 30-metį.
Šventinio minėjimo koncerte dalyvavo smuiko, pianino ir gitaros klasės mokiniai (mokytojai: Viktorija Žustautienė, Dalia Lapienienė, Aleksandr Liutvinskij).
  

 

Lietuvos jaunųjų dainininkų konkurse ,,Cantabile”
Vasario 29 d. Vilniaus moksleivių kūrybos ir mokymo centro auklėtinis Karolis Kuprys (mokytoja Jūratė Sereičikienė) dalyvavo 2-ajame Lietuvos jaunųjų dainininkų konkurse ,,Cantabile”, kuris vyko Vilniaus J. Tallat-Kelpšos konservatorijoje. Akompanuojant Daliai Lapienienei skambiai ir nuotaikingai Karolis atliko lietuvių kompozitorių dainas.
Konkurse nuskambėjo net 68 jaunųjų dainininkų pasirodymai, kuriuos vertino dvi komisijos.


Apsilankymas čiuožykloje

Vasario 22 d. popietę cirko studijos vaikai praleido čiuoždami ant ledo. Fizinės treniruotės salėje mokiniams padėjo tvirtai jaustis ir Lukiškių aikštės čiuožykloje.
Mokytoja Violeta ir Vladas kartu su jaunaisiais čiuožėjais išbandė pačiūžų aštrumą.

 

Spektaklis gimtadienio proga
Vasario 12 d. Vilniaus moksleivių kūrybos ir mokymo centro 29-ojo gimtadienio proga į svečius pakvietėme „Stalo teatro” aktorius Saulę Degutytę ir Saulių Čėplą. Spektaklio „Sekretai” metu įvairūs daiktai tapo personažais, puikiai iliustruodami Lietuvos istoriją nuo Karaliaus Mindaugo, Žalgirio mūšio, iki Žygimanto Augusto ir Barboros Radvilaitės laikmečio. Turtingą mūsų istoriją aktoriai perteikė suprantamai ir mažiems, ir vyresniems vaikams.

 

 

 

„Languoti, dryžuoti, spalvoti”
Vasario 4 d. vyko parodos „Languoti, dryžuoti, spalvoti” atidarymas, jo metu Vilniaus moksleivių kūrybos ir mokymo centre mokiniai kartu su mokytojomis K. Daniūnaite, S. Baglikova ir G. A. Škikūnaite pasidžiaugė gausia paroda, išeksponuota salėje, dailės klasėje ir koridoriuje.
Atvykusius pasitinka languoti, dryžuoti personažai, peizažai ir spalvų gausa.

 

   

   

„Atmintis gyva, nes liudija”
Sausio 13 dienos rytą dalyvavome pilietinėje iniciatyvoje „Atmintis gyva, nes liudija”. Visoje Lietuvoje, languose, dešimčiai minučių buvo uždegtos vienybės ir atminties žvakutes. Šiais metais iniciatyvoje dalyvavo apie 1400 institucijų.

Piešinių konkurso ,,Rudens spalvos” diplomai 
Sausio pradžioje mus pasiekė džiugi žinia iš Rumunijos, Lipovo miesto. Sveikiname dailės mokytojos Kristinos Daniūnaitės mokines Emiliją Daukšaitę-Rakauskaitę ir Moniką Pacyną, gavusias XVI tarptautinio kūrybinio darbų konkurso ,,Rudens spalvos” diplomus!
Šiame konkurse dalyvavo beveik 500 mokyklų, gimnazijų ir kūrybinių centrų iš 21 šalies.