Baigiamasis XIII festivalio „Mes – Vilniaus vaikai” renginys

Gegužės 15 d. baigiamajame Vilniaus miesto vaikų ir jaunimo klubų, moksleivių namų XIII festivalio „Mes – Vilniaus vaikai” renginyje pasirodė choreografijos mokyklos „Nuotaika” šokėjos (mokytoja Olga Tamošauskienė).

Visus žiūrovus užbūrė cirko studijos „Šypsena” talentingos mokinės Aleksandra Samoškaitė-Masalytė ir Dorotėja Valiulytė, kurios atliko numerį „Ugnies paukščiai”, o taip pat žongliravo Gintaras Žilinskas. Bravo mokinėms ir cirko studijos „Šypsena” mokytojams Violetai ir Vladui Šeršniovams!

 

 

Smuiko ir gitaros baigiamasis koncertas

Graži tradicija tęsiasi jau daugelį metų – kartu baigiamuosius atsiskaitymus rengia styginių instrumentų klasės mokiniai. Smuiko mokytoja Viktorija Žustautienė ir gitaros mokytojas Aleksandr Liutvinskij gegužės 17 d. išklausė daug įvairių muzikinių kūrinių. Mokiniai atskleidė savo gebėjimus ir kruopščiu darbu pasiektus rezultatus ne tik mokytojams, bet ir gausiai susirinkusiems tėveliams. Darniai skambėjo tiek didesni, tiek maži smuikai bei akustinės ir elektrinės gitaros.

 

 


Dainavimo ir fortepijono klasių baigiamasis koncertas

Kaip ir kasmet kiekvieną pavasarį peržvelgiame praėjusius mokslo metus. Baigiamasis koncertas, kuriame dalyvavo dainavimo ir fortepijono klasių mokiniai, vyko gegužės 16 d.
Mokytojos Jūratė Sereičikienė, Dalia Lapienienė įvertino ir pasidžiaugė mokinių pasiekimais, jų scenine drąsa ir jautriu fortepijoninių kūrinių atlikimu.

  

 

   


XIII festivalio „Mes – Vilniaus vaikai” teatro ir netradicinių menų diena

Gegužės 8 d. XIII festivalio „Mes – Vilniaus vaikai” teatro ir netradicinių menų dieną Vilniaus kamerinio teatro scenoje pasirodė talentingi vaikų ir jaunimo klubų bei centrų ugdytiniai. Kiekvienas pasirodymas buvo savitas ir įdomus, kartais net priversdavo sulaikyti kvapą. Vilniaus moksleivių kūrybos ir mokymo centro mokiniai nustebino lankstumu, plastika, pusiausvyros išlaikymu ir kūrybiškumu! Dėkojame už puikius pasirodymus mokiniams ir jų mokytojams Violetai ir Vladui Šeršniovams.

  

   


XIII tarptautiniame konkurse „Talent Show” Gintarui Žilinskui skirtos II ir III vietos

Balandžio 30 d. XIII tarptautiniame konkurse „Talent Show” cirko meno kategorijoje (13–17 amžiaus grupė) Gintarui Žilinskui skirtos II ir III vietos. Džiaugiamės kartu su cirko studijos „Šypsena” mokytojais Vladu Šeršniovu ir Violeta Šeršneviene. Jaunųjų atlikėjų (muzikos, šokio, cirko kategorijose) pasirodymai vyko kelte, kurio maršrutas: Ryga–Talinas–Stokholmas–Talinas. Baltijos jūra buvo palanki, abu diplomai pelnytai skirti. Daug kruopštaus kasdieninio darbo, kantrybės ir noro siekti aukštumų.

   

   


XIII festivalio „Mes – Vilniaus vaikai” dailės diena

Gegužės 2 d. XIII festivalio „Mes – Vilniaus vaikai” piešinių parodos atidarymas vyko Lietuvos kariuomenės Vilniaus įgulos karininkų ramovėje.
Už dailės ir fotografijos kūrinius laureatų diplomai skirti: Emilijai Daukšaitei-Rakauskaitei, Evelinai Augustei Grybauskaitei, Vėjui Klimantavičiui, Miglei Lukaševičiūte, Anai Miskialovič, Simonai Stankaitytei, Elenai Surgailytei, Mėtai Voicechovičiūtei.
Sveikiname jaunuosius dailininkus ir fotografus, o taip pat jų mokytojas Laną Baglikovaitę, Aušrą Griškonytę-Kavaliauskienę, Kristiną Daniūnaitę, Liną Ringelienę, Gražiną Aleksandrą Škikūnaitę!

   

   


XIII festivalio „Mes – Vilniaus vaikai” dainų diena

Balandžio 26 d. vyko XIII Vilniaus vaikų ir jaunimo klubų bei moksleivių namų festivalio „Mes – Vilniaus vaikai” dainų diena. Vilniaus vaikų ir jaunimo klubą „Verdenė” užpildė įvairių muzikinių instrumentų skambesys ir mažų bei vyresnių atlikėjų atliekamos dainos.
Gausiame atlikėjų iš devynių ugdymo įstaigų būryje pasirodė ir Vilniaus moksleivių kūrybos ir mokymo centro smuiko ir gitaros klasės ugdytiniai.
Dėkojame šaunioms muzikantėms Saulei Žalalytei, Paulinai Jankuniec, Aleksandrai Vaseniovai, jų mokytojams Viktorijai Žustautienei ir Aleksandr Liutvinskij.

   

   

VI festivalis-konkursas ,,Muzikos pasaulyje”

Balandžio 25 d. VI tarptautiniame fortepijono muzikos festivalyje-konkurse ,,Muzikos pasaulyje” mažų ir didelių jaunųjų atlikėjai išraiškingai, jausmingai, muzikaliai paskambinti kūriniai užbūrė ,,Muzikos magijos klube” susirinkusius. Muzikinių pasirodymų įdėmiai klausėsi ir vertinimo komisija: Jūratė Kaminskienė, Dalia Lapienienė, pirmininkė Violeta Česaitienė. Įspūdinga muzikos švente džiaugėsi ir visiems susirinkusiems šio renginio dalyviams dėkojo direktorė Jūratė Sereičikienė.

Vilniaus moksleivių kūrybos ir mokymo centro organizuojamame VI tarptautiniame fortepijono muzikos festivalyje ,,Muzikos pasaulyje” dalyvavo jaunieji atlikėjai iš Nacionalinės M. K. Čiurlionio menų mokyklos, Vilniaus B. Dvariono dešimtmetės muzikos mokyklos, Vilniaus muzikos mokyklos ,,Lyra”, Šv. Juozapo mokyklos, Vilniaus moksleivių kūrybos ir mokymo centro. Nuotoliniu būdu dalyvavo jaunieji atlikėjai iš Jungtinių Amerikos Valstijų, Suomijos, Portugalijos, Vokietijos.
Mokinius ruošė mokytojos: Dalia Lapienienė, Dalia Šakenytė, Danielė Jurkšaitė, Daiva Valackienė, Jurgita Kazakevičiūtė, Dovilė Grušnienė, Rūta Šarkaitė, Rasa Stalygienė, Sigita Hirvi, Aušra Bernatavičiūtė, Andreas Lippert, Maria Angelika Franzke-Koppold.
.

   

 

XIII festivalio „Mes – Vilniaus vaikai” šokių diena

Balandžio 17 d. Vilniaus vaikų ir jaunimo klubų bei moksleivių namų festivalio „Mes – Vilniaus vaikai” šokių dieną pradėjo Vilniaus moksleivių kūrybos ir mokymo centro choreografijos mokyklos „Nuotaika” mokinės (mokytoja Inga Tamašauskaitė). Džiaugiamės profesionaliu pasirodymu.

Įvairaus amžiaus jaunieji atlikėjai iš devynių ugdymo įstaigų sukūrė šventišką atmosferą. Skirtingi šokio žanrai parodė, koks platus vaikų muzikinis spektras, kaip noriai jie šoka. Net patys mažiausieji gerai jautėsi scenoje.
.

 

 

Renginys „Pavasario ženklai”

Balandžio 12 d. renginys „Pavasario ženklai” subūrė dvi bendruomenes – Vilniaus moksleivių kūrybos ir mokymo centro ir Bukiškių progimnazijos ikimokyklinio ugdymo skyriaus ugdytinius, kurie atvyko kartu su tėveliais, mokytoja Diana Sakovič ir skyriaus vedėja Virginija Balčiuviene.

Sveikinimo žodį tarė direktorė Jūratė Sereičikienė. Muzikos, cirko mokinių pasirodymai sulaukė gausių aplodismentų (mokytojai Viktorija Žustautienė, Aleksandr Liutvinskij, Violeta Šeršnevienė, Vladas Šeršniovas).
Renginio vedėjas, teatro mokytojas Saulius Čėpla išradingai pasakojo apie mus supančius pavasario ženklus ir stebuklus. Lina Ringelienė išsamiai pristatė parodą-konkursą „Pavasario ženklai”. Renginio metu buvo apdovanoti laureatai (margučių ir piešinių skirtingose amžiaus kategorijose).
..
.
   
.
.


Paroda-konkursas „Pavasario ženklai”

Vilniaus moksleivių kūrybos ir mokymo centro organizuotoje parodoje-konkurse „Pavasario ženklai” dalyvavo mokiniai iš įvairių (dailės, dailės terapijos, muzikos, teatro, cirko) veiklų, o taip pat – kūrybingi Bukiškių progimnazijos ikimokyklinio ugdymo skyriaus ugdytiniai. Komisijai nelengva buvo išrinkti piešinius ir ypač margučius, kurių kiekvienas buvo tarsi atskira visata, kiekvienas vaizdavo savitas istorijas ir perteikė linksmas, ryškias arba paslaptingas nuotaikas.
Skelbiame laureatus:

Piešiniai
I grupė (2–6 m.)
Danielius Damaška, Julija Daučionaitė, Vincentas Frankas, Amelija Gaučytė, Bernardas Kubilinskas
(Bukiškių progimnazijos ikimokyklinio ugdymo skyriaus ugdytiniai).
II grupė (7–11 m.)
Patricija Aleksandrovič, Ona Sofija Časaitė, Miglė Griguolė, Melanija Kalinovskaja, Austėja Pavilonytė.

„Margučių medis“
 I grupė (2–6 m.)
 Izabela Chosčijeva, Sofija Bajurina, Alvaras Kazlauskas, Mariija Revko, Upė Rupeikaitė.
II grupė (7–11 m.)
Nida Benetė, Girius Gliebus, Oksana Glorija Kateivaitė, Antonia Naurodskaja-Jaszczanka, Bitė Valiukonytė.
III grupė (12–17 m.)
Laurynas Greičius, Eliza Jaroslavceva, Amelija Klein, Ana Miskialovič, Akvilė Pakalnytė.
.

     


XVIII „Dainuokime ir muzikuokime drauge”

Kovo 23 d. maži ir dideli jaunieji atlikėjai iš Vilniaus moksleivių kūrybos ir mokymo centro, Nacionalinės M. K. Čiurlionio menų mokyklos, Vilniaus Algirdo, Ąžuoliuko, Karoliniškių muzikos mokyklų, Varėnos J. Čiurlionytės menų mokyklos rinkosi į tarpmokyklinio projekto XVIII „Dainuokime ir muzikuokime drauge” koncertą, kuris vyko Vilniaus Algirdo muzikos mokykloje. Koncerte skambėjo nuotaikingi, originalūs ir melodingi vokaliniai bei instrumentiniai kūriniai, renginio vedėja Nerutė Šiliūtė susirinkusiems pateikė įdomių klausimų artėjančios šimtmečio dainų šventės tema. Keičiantis muzikiniams kolektyvams, salėje ,,kunkuliavo ir virė aistros“, nes visi dalyviai stengėsi teisingai atsakyti į pateiktus klausimus.
Koncertą vainikavo gausiai susirinkusių šventės dalyvių – jungtinis choras, kuriam dirigavo Daiva Selevičienė. Finale skambėjo kompozitorės Indros Mažuikaitės sukurta daina ,,Skambėk, dainele“, o jos išraiškinga melodija ir subtilūs žodžiai paliko muzikavusių vaikų širdelėse džiugią, pakylėtą nuotaiką. Už šaunią muzikos šventę dėkojo Vilniaus Algirdo muzikos mokyklos direktorė Daina Rakšnienė, šiltus, nuoširdžius padėkos žodžius nenuilstantiems pedagogams: Jelenai Alymovai, Tatjanai Alymovai, Eglei Ganusauskienei, Daliai Lapienienei, Jūratei Prusevičienei, Vytautui Pastarnokui, Renatai Kuncienei, Daivai Leipuvienei, Aleksandr Liutvinskij, Ingritai Račkauskienei, Dainiui Rudvaliui, Daivai Selevičienei, Viktorijai Žustautienei tarė renginio organizatorės: Jūratė Sereičikienė, Nerutė Šiliūtė.

Dėkojame visiems XVIII „Dainuokime ir muzikuokime drauge” koncerto dalyviams už padovanotas šiltas ir įspūdingas akimirkas.
.

 


Muzikantai projekto „Pažinkime Lietuvą” renginyje

Kovo 12 d. Vilniaus miesto moksleivių kūrybos ir mokymo centro smuikininkai Smiltė Lanauskaitė, Saulė Žalalytė, Mykolas Kalvaitis (mokytoja Viktorija Žustautienė) ir direktorė Jūratė Sereičikienė dalyvavo baigiamajame Bukiškio progimnazijos projekto ,,Pažinkime Lietuvą” renginyje.
Mūsų graži bendrystė tęsiasi ne vienerius metus, smagu buvo vėl susitikti, esame dėkingi už bendrystę.
Mėnesį trukęs projektas ,,Pažinkime Lietuvą” parodė, kokie kūrybingi Bukiškio progimnazijos ugdytiniai. Vaikai sukūrė Lietuvos miestų dekoracijas.
.


Piešinių konkursas „Žiema, bėk iš kiemo”

Vasario 13–29 d. Vilniaus moksleivių kūrybos ir mokymo centre vyko piešinių konkursas „Žiema, bėk iš kiemo“. Jame dalyvavo virš 80 mokinių iš dailės, dainavimo, cirko, teatro, smuiko, fortepijono klasių. Mokiniai, tėveliai, mokytojai rinko ir aktyviai balsavo. Laureatus rinkome trijose kategorijose: 2–6 m. , 7–11 m. ir 12–17 m. amžiaus kategorijoje.

Skelbiame piešinių konkurso laureatus.
.
.


Pasirodymas Naujamiesčio bendruomenės Užgavėnių renginyje

Vasario 13 d. vakare visi žiūrėjome sulaikę kvapą Vilniaus moksleivių kūrybos ir mokymo centro cirko studijos „Šypsena”, Gintaro Žilinsko pasirodymą „Žaidimai su ugnimi” Užgavėnių šventėje, kurią surengė Naujamiesčio-Sierakausko bendruomenė. Žongliravimas su šviečiančiu rutuliu, kamuoliukais, kuokelėmis ir ugnies fakelais – puikus pasirodymas, kuris sulaukė daug aplodismentų.

.
.

Šventėme Užgavėnes

Per Užgavėnes mus aplankė velniai ir kiti linksmi personažai, pasipuošę kaukėmis ir spalvingais kostiumais. Cirko studijos mokytojai organizavo rungtynės ir smagius žaidimus. Nuoširdžiai dėkojame mokinių mamoms ir mokytojoms, kurios mus vaišino nuostabaus skonio blynais. Džiaugiamės puikia bendruomenės švente ir laukiame šilto pavasario.
.

 

Baletas „Sniego karalienė”

Ilgametę tradiciją tęsėme ir šiais metais. Vasario 3 d. choreografijos mokyklos „Nuotaika” šokėjos pasirodė balete „Sniego karalienė”  Šv. Kotrynos bažnyčioje.
Dviejų dalų baletas sukurtas pagal H. K. Anderseno pasakos motyvus, skambės Edvardo Grigo muzika. Meno vadovė – Olga Tamašauskienė.