Nuo 2001 m. tradiciškai kas antrus metus Vilniaus vaikų ir jaunimo klubai ir moksleivių namai kviečia visus susipažinti su įstaigų organizuojama kūrybine veikla. 2020 metais dėl pasaulinės pandemijos ir Lietuvoje paskelbto karantino festivalis buvo organizuojamas nuotoliniu būdu. Festivalio ,,Mes – Vilniaus vaikai“ facebook paskyroje, o taip pat ir festivalio dalyvių, įstaigų internetinėse erdvėse buvo pateikti vaikų sukurti darbai, vaizdo įrašai.

Prisimename svarbius ir aktualius vienos festivalio idėjos autorių žodžius:
„Vilniaus ateitis – tai dabartiniai Vilniaus vaikai, po pamokų užveriantys mokyklos duris ir skubantys į klubus, moksleivių namus, meno mokyklas piešti, dainuoti, sportuoti, susirasti naujų draugų, siekiantys tyrame vaikystės lange atrasti savąjį pomėgį, pamatyti pasaulio grožį, spalvas, išgirsti garsus, trokštantys susirasti savąją erdvę ir tikslą.“

Jolanta Dambrauskaitė, Vilniaus miesto savivaldybės administracijos Bendrojo ugdymo skyriaus vyriausioji specialistė

2020 m. balandžio 28 d. koncertiniai numeriai eksponuojami festivalio ,,Mes – Vilniaus vaikai“ facebook paskyroje.
2020 m. balandžio 30 d. festivalio ,,Mes – Vilniaus vaikai“ facebook paskyroje pateikta Vilniaus vaikų ir jaunimo klubų ir moksleivių namų mokytojų dailės darbų paroda. Tai – festivalio naujiena. Vilniaus vaikų ir jaunimo klubų asociacija šiais metais sukvietė dailės veiklų mokytojus, dirbančius šiose įstaigose, dalyvauti bendroje parodoje ir pasidžiaugti ne vien auklėtinių pasiekimais, bet ir kolegų kūryba.
2020 m. gegužės 7 d. vyko virtuali festivalio „Šokių diena”, kur nuotaikingiausius ir gražiausius šokius dovanojo šokių kolektyvai.
2020 m. gegužės 10 d. maži ir dideli atlikėjai, muzikantai virtualiu būdu džiugino „Muzikos ir dainų dieną”.
2020 m. gegužės 14 d. „Teatro ir netradicinių menų diena”, jos metu buvo parodyti įvairaus žanro spektakliai ir mažųjų cirko artistų numeriai.

Tradicinis Vilniaus miesto vaikų ir jaunimo klubų, atvirų jaunimo centrų bei moksleivių namų festivalis „Mes – Vilniaus vaikai” vyksta kas antrus metus. Festivalio metu rengiamos dailės kūrinių parodos, teatro, netradicinių menų, dainų ir šokių dienos. Festivalio renginius vainikuoja vaikų kūrinėlių mugė, baigiamasis koncertas ir draugystės akcija „Vaikai – vaikams“.

2017 m pavasarį Vilniaus moksleivių kūrybos ir mokymo centro vaikai aktyviai dalyvavo IX festivalio parodose ir kituose renginiuose.