„Kalėdų belaukiant…”

Gruodžio 15 d. tradiciniame koncerte ,,Kalėdų belaukiant…” dalyvavo visų Vilniaus moksleivių ir mokymo centro muzikos, cirko, etninės veiklos auklėtiniai. Nuotaikinga šventė vaikams ir jų tėveliams greitai prabėgo.

„Allegro 2016″

Lapkričio 26–27 d. vyko tarptautinis baleto ir šiuolaikinio šokio festivalis-konkursas „Allegro 2016″. Vilniaus moksleivių kūrybos ir mokymo centro choreografijos mokyklos ,,Nuotaika” auklėtinės iškovojo net tris prizines vietas.
Pirmoji vieta skirta trio (Agnė Sakalauskaitė, Saulė Česnakavičiūtė, Dovilė Leišytė) neoklasikinio šokio kategorijoje ir UAB „Puantas“ prizas už geriausią neoklasikinio šokio choreografiją (mokytoja Olga Tamašauskienė).
Antroji vieta baleto solo kategorijoje skirta Agnei Sakalauskaitei.
Trečioji vieta – Saulei Česnakavičiūtei. Abiejų solisčių mokytoja Olga Tamašauskienė.

Piešinių konkursas ,,Piešiam!”

Lapkričio 21 d. Vilniaus moksleivių kūrybos ir mokymo centro auklėtinė, pirmokė Milana Novikova buvo pakviesta į antrąjį, finalinį konkurso ,,Piešiam!” etapą. Per nustatytą laiką ir pagal paskelbtą temą ji kartu su kitais 7-10 metų vaikais piešė Vilniaus rotušėje.
Konkursas „Piešiam!“ vyko dviem etapais: pirmajame etape iš ugdymo įstaigų atsiųstų kūrinių komisija atrinko po 10 finalo dalyvių keturiose amžiaus grupėse ir pakvietė juos piešti į Vilniaus rotušę.
Sveikiname Milaną ir jos mokytoją Svetlaną Baglikovą, džiaugiamės įteiktais padėkos raštais!

,,Mūsų pavasariai”

Lapkričio 17 d. moksleivių piešinių parodos ,,Mūsų pavasariai” atidarymas įvyko Riešės gimnazijos Avižienių ikimokyklinio ugdymo skyriuje. Saulėtos ir džiaugsmingos nuotaikos netrūko, nors už lango buvo lietingas oras.
Sveikinimo žodį tarė Riešės gimnazijos direktorė Lina Miliuvienė, priešmokyklinį ir ikimokyklinį ugdymą organizuojančio skyriaus vedėja Virginija Balčiuvienė.
Vilniaus moksleivių kūrybos ir mokymo centro auklėtiniai atliko muzikinius kūrinius. Mažieji Riešės gimnazijos Avižienių ikimokyklinio ugdymo skyriaus vaikai buvo dėmesingi klausytojai ir patys drąsiai dainavo.

,,Grand Prix 2016 Jurmala”

Lapkričio 12 d. Tarptautiniame šokio konkurse ,,Grand Prix 2016 Jurmala” choreografijos mokyklos ,,Nuotaika” auklėtinės dalyvauja ne pirmus metus. Šiemet  jaunesniųjų šokėjų grupės iškovojo I ir III vietos diplomus.
Mokytojai Julijai Marazienei įteikta padėka už kūrybinį bendradarbiavimą, ištikimybę profesijai, vaikų kūrybiškumo skatinimą ir choreografijos puoselėjimą užsienyje.

Konkursas ,,Rudens spalvos”

Spalio 19 d. Vilniaus Naujosios Vilnios muzikos mokykloje vyko VI respublikinis vaikų ir jaunimo dainavimo konkursas ,,Rudens spalvos”. Beveik 50 konkursantų atliko įvairių žanrų kūrinius.
Sveikiname šio konkurso dalyves, Vilniaus moksleivių kūrybos ir mokymo centro auklėtines Vasarę Lapienytę, Eveliną Kazakevičiūtę, Liną Sereičikaitę!

Paroda ,,Mūsų pavasariai”

Spalio 13 d. Vilniaus Žemynos gimnazijoje atidaryta Vilniaus moksleivių kūrybos ir mokymo centro retrospektyvinė moksleivių piešinių paroda ,,Mūsų pavasariai”. Spalvos, formos, įvairios nuotaikos ir troškimas atrasti savąją erdvę atsispindi vaikų piešiniuose.
Atidarymo renginyje dalyvavo Vilniaus moksleivių kūrybos ir mokymo centro muzikos ir baleto auklėtiniai, Vilniaus Žemynos gimnazijos moksleiviai.

 

 

 

,,Veidai ir mintys”

Baigiamasis mokslo metų renginys – pažymėjimų įteikimas

Gegužės 26 d. iškilmingai įteikti pažymėjimai Vilniaus moksleivių kūrybos ir mokymo centro auklėtiniams, baigusiems dailės pradinę, fotografijos, muzikos, cirko ir etnokultūros ugdymo programas.

Keramikos ir fotografijos mokinių baigiamieji darbai

Gegužės 25 d. vyko dailės auklėtinių baigiamųjų darbų pristatymo renginys. Keramikos (mokytoja Svetlana Baglikova) ir fotografijos (mokytoja Aušra Griškonytė-Kavaliauskienė) kūrinius vertino dailinininkės Gražina Aleksandra Škikūnaitė, Grytė Pintukaitė, Daiva Gudelytė.

Gegužės 24 d. cirko studijos ,,Šypsena” auklėtiniai (mokytoja Violeta Šeršnevienė, treneris Vladas Šeršniovas) surengė baigiamąjį pasirodymą. Jį stebėjo cirko specialistė Diana Pašuk, aktorius Kristupas Kavaliauskas.

Etninės veiklos atsiskaitymai

Gegužės 20 d. Vilniaus moksleivių kūrybos ir mokymo centre vyko etninės veiklos moksleivių baigiamųjų darbų pristatymas. Jame dalyvavo mokytoja Astrida Gaspariūnienė, dailininkė Alvyra Maniuškaitė ir svečiai: Vilniaus etninės kultūros centro vyriausioji edukacijos koordinatorė, tautodailininkė Marija Liuigienė, humanitarinių mokslų daktaras, mokslo darbuotojas, etnologas, dailėtyrininkas Vytautas Tumėnas, Vilniaus S. Stanevičiaus progimnazijos mokytoja Asta Sagaitienė.

,,Koncertuoja jaunieji vilniečiai”

Gegužės 19 d. Stasio Vainiūno namuose renginyje ,,Koncertuoja jaunieji vilniečiai” dalyvavo VMKMC dainavimo ir pianino klasės moksleiviai (mokytojos Jūratė Sereičikienė, Dalia Lapėnienė). Koncertą klausė muzikologas Vaclovas Juodpusis, Vilniaus Algirdo muzikos mokyklos mokytoja Nerutė Šiliūtė.

Vilniaus moksleivių ir mokymo centro 25-mečio koncertas

Balandžio 7 d. BVilniaus mokytojų namuose vyko 25-mečiui skirtas šventinis renginys – tautodailės, keramikos moksleivių paroda ir Vilniaus moksleivių kūrybos ir mokymo centro auklėtinių koncertas. Jame pasirodė VMKMC choreografijos mokyklos „Nuotaika”, cirko studijos „Šypsena”, muzikines veiklas lankantys auklėtiniai ir svečiai iš Vilniaus muzikos mokyklų.
Minėdami centro 25-ąją sukaktį, renginių temą siejome su Lietuvos Respublikos Nepriklausomybe ir ją traktavome plačiąja prasme: kaip kūrybiškai ugdoma jaunoji karta, kaip jaučiasi mūsų piliečiai, gyvenantys Nepriklausomoje Lietuvoje. Džiaugiamės, kad esame laisvi ir galime drauge kurti mūsų krašto ateitį.

Paroda ,,Mūsų pavasariai”

Kovo 25 d. LR Seimo II rūmų parodų galerijoje buvo pristatyta Vilniaus moksleivių kūrybos ir mokymo centro moksleivių darbų paroda ,,Mūsų pavasariai”. Ją atidarė parodos globėja, Seimo narė Vilija Aleknaitė-Abramikienė. Sveikinimo kalbą sakė Vilniaus miesto savivaldybės administracijos Švietimo, kultūros ir sporto departamento Švietimo skyriaus Neformaliojo švietimo poskyrio vedėja Zita Užlytė.
Retrospektyvinėje parodoje eksponuoti pastarųjų 12 metų vaikų kūriniai, atspindintys juos supančio pasaulio grožį, spalvas, nuotaikas, troškimą surasti savąją erdvę ir tikslą.

XI „Dainuokime ir muzikuokime drauge“
Kovo 16 d. Vilniaus Algirdo muzikos mokykloje vyko vienuoliktasis tarpmokyklinio tęstinio bendravimo ir bendradarbiavimo projekto ,,Dainuokime ir muzikuokime drauge” koncertas, kuriame dalyvavo Nacionalinės M. K. Čiurlionio menų mokyklos, Vilniaus Algirdo muzikos mokyklos, Vilniaus moksleivių kūrybos ir mokymo centro, Vilniaus Naujosios Vilnios muzikos mokyklos, Vilniaus Ąžuoliuko muzikos mokyklos ir Vilniaus Karoliniškių muzikos mokyklos atlikėjai.

Užgavėnės – žiemos palydos
Užgavėnės žiemos palydų, dar vadinama skalsos ir gausumo skatinimo šventė. Visi svarbiausieji Užgavėnių tipažai buvo iš kasdieninės aplinkos – elgetos, čigonai, jaunavedžiai, daktarai. O Žemaitijoje dažniausiai persirengdavo kaukėmis, vaizduojančiomis gyvūnus – arklius, ožius, gerves, beždžiones. Būtini Užgavėnių eitynių dalyviai – didžiulė moters iškamša, vadinama More ir Lašininis su Kanapiniu. Jie simbolizuoja nenorinčio pasitraukti mėsėdžio arba žiemos (Lašininio) kovą su išsiilgtu pavasariu (Kanapiniu).
Folkloro grupė “Žvirblis” surengė Kanapinio ir Lašininio dvikovą, po to vaišinomės tradiciniais blynais.