,,Naujamiesčio dienos: Šeimadienis”
Gruodžio 16 d. Vilniaus menų fabrike „Loftas“ renginyje „Naujamiesčio dienos: Šeimadienis“ veiklas pristatė Vilniaus moksleivių kūrybos ir mokymo centro mokytojai ir Jaunųjų medikų akademijos moksleiviai.

Scenoje nuotaikingai pasirodė Vilniaus moksleivių kūrybos ir mokymo centro cirko studijos ,,Šypsena” atlikėja.

,,Kalėdų belaukiant”

Gruodžio 13 d. vakare skambėjo muzikiniai kūriniai, dainos, žiūrovai pamatė akrobatikos, žongliravimo, inprovizuotą piešinių parodėlę ir netikėtus siurprizus. Daug linksmų akimirkų. Po įspūdingų pasirodymų bendruomenės nariai susirinko prie vaišių stalo.

,,Muzikos pasaulyje”

Lapkričio 22 d. Vilniaus moksleivių kūrybos ir mokymo centre vyko fortepijono muzikos festivalis ,,Muzikos pasaulyje“. Jame dalyvavo mokytojos Dalios Lapienienės 1, 2, 3 ir 4 klasės moksleiviai. Skambėjo įvairaus žanro kūriniai, buvo atrinkti atlikėjai antrajam festivalio etapui.

Trys prizinės vietos tarptautiniame šokių konkurse

Lapkričio 24 d. choreografijos mokyklos „Nuotaika“ moksleivės vyko į IV tarptautinį šokio konkursą ,,Grand Prix Jurmala 2018“.
Skirtingose amžiaus kategorijose iškovotos 2-oji ir 3-oji vietos (mokytoja Julija Marazienė) bei 1-oji vieta 7–8 metų kategorijoje (mokytoja Inga Tamašauskaitė).
Sveikiname mokines ir mokytojas jau ne pirmą rudenį grįžtančias su aukštais įvertinimais!

Cirko studija parodoje ,,Vaikų šalis 2018″

Lapkričio 24 d. parodoje ,,Vaikų šalis 2018″ Lietuvos parodų ir kongresų centre Litexpo pasirodė Vilniaus moksleivių kūrybos ir mokymo centro cirko studijos ,,Šypsena” moksleiviai. Beveik valandos programos metu įvairių žanrų atlikėjai (gimnastės, ekvilibristės, žonglieriai, fokusininkas ir linksmieji klounai) scenoje jautėsi kaip tikri profesionalai.

,,Dailės terapija šiandieniniame gyvenime”

Lapkričio 15 d. Vilniaus moksleivių kūrybos ir mokymo centre vyko integruota pamoka, kurioje dalyvavo Jaunųjų medikų akademijos ir dailės klasės moksleiviai.
Dailės istorijos mokytoja Lina Ringelienė, pateikdama įdomią vaizdinę medžiagą, supažindino su spalvos savybėmis, kurios išmatuojamos įvairiais instrumentais: spalviniu tonu (bangos ilgiu), šviesumu ir sodrumu (chromatiškumu).
Lina Ringelienė papasakojo apie individualų sugebėjimą matyti spalvas ir pustonius, jų svarbą medikų darbe, įtaką žmogaus psichologinei ir fiziologinei būsenai. Peržiūrėdami vaizdinę medžiagą, moksleiviai galėjo įsitikinti, kad priklausomai nuo aplinkos vieną ir tą pačią spalvą suvokiame, kaip skirtingų atspalvių. Įdomu atidžiau pažvelgti į mus supančias spalvas!

,,Rudens spalvos”

Spalio 24 d. Vilniaus moksleivių kūrybos ir mokymo centro vaikai dalyvavo VII respublikiniame vaikų ir jaunimo dainavimo konkurse ,,Rudens spalvos”, kuris vyko Vilniaus Naujosios Vilnios muzikos mokykloje.
Įvairių Lietuvos regionų liaudies dainas atliko dalyviai iš Kauno, Druskininkų, Alytaus, Švenčionių, Visagino, Vilniaus muzikos mokyklų.
Dėkojame Miglei Mažulytei, Mantui Zolumskiui, Karoliui ir Pauliui Kupriams ir jų mokytojoms Daliai Lapienienei ir Jūratei Sereičikienei.

Rugsėjo pabaigoje besidominčius tautiniu Lietuvos paveldu sukvietė Vilniaus moksleivių kūrybos ir mokymo centro etninės veiklos „Sodžius“ mokytoja Aira Gurauskaitė.
Atviros edukacinės pamokos metu „Karpiniai mūsų kultūroje“, dalyvavo tautodailininkė, karpinių meistrė, knygos „Popieriaus karpiniai. Nuo tradicijos iki meno“ autorė Joana Imbrasienė.
Pamokos metu vaikai domėjosi, kuo yra ypatingi lietuviškieji karpiniai, kaip jie atskleidžia mūsų tautos dvasią, kokie dekoratyviniai elementai būdingiausi lietuviškų karpinių raiškai – tai augaliniai motyvai, pasaulio medžio įvaizdis, taip pat ir audinių raštų interpretacijos.
Moksleiviai susipažino su karpinių meno atsiradimo pasaulyje ir paplitimo Lietuvoje istorija ir sukūrė mažus karpinius.
Lapkričio pradžioje Vilniaus moksleivių kūrybos ir mokymo centre bus eksponuota karpinių parodėlė.

Vilniaus moksleivių kūrybos ir mokymo centro dailės klasės moksleivė Polina Denisevič tapo viena iš trijų laimėtojų ,,Magnificant” redakcijos organizuotame karikatūrų konkurse „Laukiu popiežiaus“!
Spalio 3 d. Polina kartu su mokytoja Kristina Daniūnaite apsilankė ,,Magnificant” redakcijoje, kurioje jai buvo įteiktas konkurso prizas – Gerhardo Mesterio karikatūrų knygelė „Ak, tas Pranciškus“.

Parodos ,,GRAŽI TU, MANO BRANGI TĖVYNE…” atidarymas

Jau antrus metus iš eilės rugsėjo mėnesį eksponuojama piešinių paroda Lietuvos vaikų ir jaunimo centre (Konstitucijos pr. 25). Rugsėjo 19 d. meninio ugdymo skyriaus vedėja G. Radzevičiūtė-Maksimovič pasidžiaugė vaikų sugebėjimu išmokti ypatingos meno kalbos, kurios dėka galima bendrauti visame pasaulyje.
Vilniaus moksleivių kūrybos ir mokymo centro direktoriaus pavaduotoja ugdymui R. Čyplytė padėkojo moksleiviams ir mokytojoms už ekspoziciją ir paskatino ateityje neprarasti vaikiško atidaus žvilgsnio į mus supantį pasaulį.
Dailės mokytojos G. A. Škikūnaitė, K. Daniūnaitė kalbino kūrinių autorius, kurie papasakojo, kaip piešė, tapė ar liejo akvarele.
Parodoje ,,GRAŽI TU, MANO BRANGI TĖVYNE…” taip pat eksponuojami ir Didžiojoje Britanijoje, Belgijoje gyvenančių vaikų piešiniai. Juose pavaizduota Lietuvos gamta, kalendorinės šventės ir tradicijos.

Festivalis ,,Žalčiasalis”

Liepos 6 d. cirko studijos ,,Šypsena” auklėtiniai dalyvavo festivalyje ,,Žalčiasalis” Anyščių rajone. Gausiame būryje pramogauta, iškylauta, pasidalinta patirtimi su kitais cirko atlikėjais.
Dėkojame jauniesiens atlikėjams Mindaugui, Rafalui, Joanai, Linai, Gintarui, Luanai, Aistei, Simonai ir Jaroslavui už puikų pasirodymą scenoje, kuri buvo įkurta medžių apsuptyje.

Baigiamųjų pažymėjimų įteikimas

Birželio 14 d. buvo įteikti pažymėjimai gitaros, fotografijos, pradinės ir pagrindinės dailės klasių moksleiviams birželio 14 d. Baigėsi dar vieni spalvingi ir įdomūs mokslo metai.
Sveikinimo žodį tardama direktorė J. Sereičikienė padėkojo moksleiviams ir jų mokytojams Svetlanai Baglikovai, Aušrai Griškonytei-Kavaliauskienei, Aleksandrui Liutvinskij, Gražinai Aleksandrai Škikūnaitei ir Linai Ringelienei.

Išvyka į Estiją, Hyjuma XVI festivalis

Birželio 9 d. Vilniaus moksleivių kūrybos ir mokymo centro dešimt netradicinio meno, cirko studijos ,,Šypsena” atlikėjų dalyvavo Hyjuma XVI festivalyje, Kerdla miestelyje, Hyjuma saloje. Tai antra pagal dydį Estijai priklausanti sala, kurios plotas – 989 km².
Festivalyje dalyvavo įvairių žanrų kolektyvai. Cirko studijos pasirodymas truko beveik valandą, žiūrovai buvo sužavėti jaunųjų atlikėjų lankstumu, ištverme ir kitais gabumais.

Bendruomenės renginys ,,Pasitinkam vasarą”

Bendruomenės renginys ,,Pasitinkam vasarą” Vilniaus moksleivių kūrybos ir mokymo centre gražiai vainikavo šiuos mokslo metus.
Muzikinius ir netradicinio meno, cirko numerius atliko moksleiviai ir muzikos, netradicinio meno, cirko mokytojai. Antroje renginio dalyje burtų būdu vaikai su tėveliais išbandė įvairias ugdymo veiklas: žongliravo, grojo gitara, atliko trumpus teatrinius etiudus, sukūrė monotipijų atspaudus, išbandė akvarelės technikos ypatumus, apžiūrėjo fotografijos studijos moksleivių kūrinius.

Koncertinė popietė

Gegužės 17 d. popietę VVGŽM Tolerancijos centre (Naugarduko g. 10) koncertinėje popietėje nuotaikingus muzikinius kūrinius atliko Vilniaus moksleivių kūrybos ir mokymo centro vaikai ir moksleiviai (mokytojos D. Lapienienė, J. Sereičikienė ir A. Liutvinskij).

Koncertas Senjorų socialinės globos namuose

Gegužės 3 d. choreografijos mokyklos ,,Nuotaika” auklėtinės atliko koncertinius numerius Senjorų socialinės globos namuose. Mažųjų balerinų pasirodymus senjorai palydėjo gausiais aplodismentais.
Žmogus nebūna per senas patirti, sužinoti kažką naujo. Niekada nebūna per senas būti laimingu ir tuo dalintis su kitais.

Piešinių paroda „Žingsniai”

Balandžio 11 d. Vilniaus moksleivių kūrybos ir mokymo centre eksponuojami jauniausiųjų ir vyresnių vaikų, lankančių dailės studiją, piešiniai.
Apskritimai, tiesios ir banguotos linijos – pirmieji piešimo bandymai, pirmieji pasaulio atspindžiai baltame popieriaus lape. Vyresni vaikai piešia akvarele, guašu ir akriliniais dažais. Kai mokytojos (Gražina Aleksandra Škikūnaitė, Kristina Daniūnaitė, Svetlana Baglikova) sumaniai padeda, atsiveria stebuklingas spalvų, pustonių ir formų pasaulis. Jame drąsūs ar mažiau drąsūs žingsniai svarbūs kiekvienam vaikui.

Cirko studijos atlikėjai Vilniaus Valdorfo mokykloje

Kovo 30 d. Vilniaus moksleivių kūrybos ir mokymo centro cirko studijos auklėtiniai atliko įspūdingą programą Vilniaus Valdorfo mokykloje.
Evelina Gvozdovič, Jaroslav Jagėlo, Simona Gedminaitė, Aistė Aleksiūnaitė, Luana Pūritė, Lina Krinickytė ir Joana Sabaliauskaitė sulaukė gausių žiūrovų aplodismentų. Po pasirodymo ne vienas Vilniaus Valdorfo mokyklos moksleivis panoro lankyti mokytojos V. Šeršnevienės ir trenerio V. Šeršniovo cirko užsiėmimus.

„XIII Dainuokime ir muzikuokime drauge”

Kovo 17 d. tarpmokykliniame tęstiniame bendravimo ir bendradarbiavimo projekte „Dainuokime ir muzikuokime drauge” dalyvavo atlikėjai iš septynių muzikos ir meno mokyklų: Nacionalinės M. K. Čiurlionio menų mokyklos, Vilniaus moksleivių kūrybos ir mokymo centro, Vilniaus Algirdo, Ąžuoliuko, Naujosios Vilnios, Karoliniškių muzikos mokyklų ir Varėnos J. Čiurlionytės menų mokyklos. Vilniaus Algirdo muzikos mokykloje skambėjo įvairaus žanro muzikiniai kūriniai.
Tikime, kad ši prasminga tradicija gyvuos dar daugelį metų.

VII tarptautinė šokių olimpiada „Dance Olympiad 2018″ Rygoje

Kovo 10 d. Choreografijos mokyklos ,,Nuotaika” auklėtinės iškovojo dvi 1-ąsias ir vieną 2-ąją vietą klasikinio šokio kategorijoje VII tarptautinėje šokių olimpiadoje ,,Dance Olympiad 2018″ Rygoje. Šiame konkurse dalyvauja įvairių žanrų atlikėjai iš Lenkijos, Vokietijos, Rusijos, Latvijos ir Lietuvos.

Nuoširdžiai sveikiname auklėtines ir jų mokytojas Olgą Tamašauskienę ir Ingą Tamašauskaitę!

Koncertas ,,GRAŽI TU, MANO BRANGI TĖVYNE…”

Vasario 15 d. koncerte, skirtame atkurtos Lietuvos šimtmečiui, dalyvavo Vilniaus moksleivių kūrybos ir mokymo centro, Nacionalinės M. K. Čiurlionio menų mokyklos, Vilniaus Algirdo muzikos mokyklos, Vilniaus Naujosios Vilnios muzikos mokyklos, Lietuvos edukologijos universiteto dainų ir šokių ansambliui ,,Šviesa” atlikėjai.
Sveikinimo žodį tarė garbės viešnia Vilija Aleknaitė-Abramikienė, paskatindama visus jaustis kilniais, drąsiais, dosniais ir kūrybingais!

Piešinių parodos atidarymas

Sausio 30 d. Vilniaus moksleivių kūrybos ir mokymo centre atidaryta tarptautinė piešinių paroda ,,GRAŽI, TU MANO BRANGI TĖVYNE…”, skirta Atkurtos Lietuvos 100-mečiui.
Parodoje eksponuojami mūsų auklėtinių ir Didžiojoje Britanijoje, Belgijoje gyvenančių vaikų piešiniai. Juose pavaizduota Lietuvos gamta, kalendorinės šventės, tradicijos ir šiuolaikiniai Lietuvos žmonių gyvenimo atspindžiai.
Parodos atidarymo metu muzikinius kūrinius atliko jaunieji pianistai ir dainininkai. Direktorė J. Sereičikienė tardama įžanginį žodį nuoširdžiai padėkojo dailės mokytojoms G. A. Škikūnaitei, S. Baglikovai, K. Daniūnaitei ir Briuselio lituanistinės mokyklėlės dailės mokytojai D. Bačiulienei, kuri atsiuntė spalvingus ir kūrybiškus mokinių piešinius.

Šiemet švęsime atkurtos Lietuvos šimtmetį. Šia svarbia proga Vilniaus moksleivių kūrybos ir mokymo centras organizuoja projektą
,,GRAŽI TU, MANO BRANGI TĖVYNE…”, kurį sudarys trys renginiai:
piešinių paroda (2018 m. sausio 30 d.), moksleivių viktorina (2018 m. vasario 7 d.), koncertas (2018 m. vasario 15 d.).
Projekto tikslas – puoselėti kultūrinę atmintį, domėjimąsi istorija, skatinti kūrybiškumą, bendradarbiavimą ir būti aktyviais Lietuvos gyvenimo dalyviais.