2019 metai

Bendruomenės renginys „Kalėdų belaukiant…”

Daug nuotaikingų akimirkų buvo tradiciniame Vilniaus moksleivių kūrybos ir mokymo centro renginyje „Kalėdų belaukiant…” gruodžio 12-ąją: muzikiniai kūriniai, dainos, piešinių parodos pristatymas, akrobatikos, žongliravimo numeriai ir netikėti siurprizai.

 

 

 

 

 

Smuiko ir gitaros klasės atsikaitymas

Gruodžio 13-osios vakare Vilniaus moksleivių kūrybos ir mokymo centro salėje skambėjo styginiai instrumentai. Smuiko ir gitaros klasės mokiniai atskleidė savo gebėjimus ne tik mokytojams, bet ir jų paklausyti susirinkusiems tėveliams.

Mokytojai Viktorija Žustautienė ir Aleksandr Liutvinskij pasidžiaugė mokinių stropumu, kantrybe ir noru tobulėti.

 

 

„Sveika, žiemuže!”

Vilniaus moksleivių kūrybos ir mokymo centre gruodžio 5 d. muzikos klasės renginyje ,,Sveika, žiemuže!” skambėjo daug įvairių kūrinių, kuriuos atliko solistai, vokalinis ansamblis ir jaunieji pianistai. Drąsiai į sceną žengė ir vos trejetą metų turintys dainininkai.
Pirmasis mokslo metų pusmetis greitai prabėgo mokiniams ir jų mokytojoms Jūratei Sereičikienei ir Daliai Lapienienei. Smagu kartu paklausyti, kiek visi išmokome ir kiek pažengėme muzikos keliu.

 

 

 

 

Festivalis-konkursas „Muzikos pasaulyje“

Lapkričio 28 d. Stasio Vainiūno namuose vyko Vilniaus moksleivių kūrybos ir mokymo centro organizuotas 2-asis Vilniaus moksleivių fortepijono muzikos festivalis-konkursas „Muzikos pasaulyje“.
Keturiose amžiaus kategorijose dalyvavo mokiniai iš menų studijos „Garsų spalvos”, Suzuki akademijos, Vilniaus Balsių progimnazijos, Nemenčinės muzikos mokyklos ir Vilniaus moksleivių kūrybos ir mokymo centro.
Atlikėjams įteikti diplomai ir skirtos nominacijos.
Graži ir prasminga šventė, puoselėjanti fortepijoninės muzikos žanrą!

 

 

 

 

Augalinių dažų gamybos ir liejimo kūrybinę dirbtuvės

Lapkričio 26-osios popietę dailės klasėje buvo pilna eksperimentų. Dailės mokytoja Gražina Aleksandra Škikūnaitė išsamiai papasakojo mokiniams ir parodė, kaip ruošiami augaliniai dažai. Kūrybinių dirbtuvių metu mokiniai galėjo išbandyti įvairių dažų liejimą ant popieriaus. Daug piešinių nuklojo dailės klasės grindis ir sienas, o kiek įdomių pokalbių dar vyko, kai kūriniai buvo baigti.

  

 

 

 

Trys prizinės vietos!

Choreografijos mokyklos „Nuotaika” mokinės lapkričio 23 d. dalyvavo „Grand Prix 2019″ Jūrmaloje, Latvijoje.
Sveikiname dalyves ir jų mokytojas! Laimėtos dvi pirmos (7–16 m. ir 11–13 m. amžiaus kategorijos) ir antra vieta (7–10 m.).

Šiaudiniai žaisliukai šv. Kalėdų eglutei

Sukurti šventinę nuotaiką namuose galima vos per porą valandų suvėrus unikalius eglės žaisliukus iš šiaudelių. Moksleiviai kartu su etninės veiklos mokytoja Aira Gurauskaite atvirų pamokų metu lapkričio 18 d. Vilniaus moksleivių kūrybos ir mokymo centre, lapkričio 26 d. Vilniaus lietuvių namuose, gruodžio 3 d. Kunigaikščio Gedimino progimnazijoje kūrė šiaudinius žaisliukus.

   
 

   

Pirmoji personalinė paroda

Lapkričio 20 d. Vytauto Didžiojo universiteto Švietimo akademijos galerijoje (T. Ševčenkos g. 31) buvo atidaryta pirmoji šešiolikmetės Glorijos Targonskos autorinė paroda „Danguje, žemėje, vandenyje”.
Fotografijos pamokas Vilniaus moksleivių kūrybos ir mokymo centre ji pradėjo lankyti būdama 14 metų pas mokytoją A. Griškonytę-Kavaliauskienę.
Glorija turi įgimtą sugebėjimą pastebėti įvairias detales, jautriai fiksuoti kintančią gamtą, šviesos ir šešėlių žaismą. Autorė kviečia parodos lankytojus neskubėti ir įsigilinti į gamtos įvairovę. Paroda vyks iki 2020 m. sausio 2 d.

Vasaros plenero paroda „Stebime vasarą…”

Skrendantį drugelį, margaspalvį gėlės žiedą, ant šakos besisupantį paukštelį, pievoje bėgiojantį šuniuką ir kitas karšto birželio akimirkas pastebėjo ir nupiešė Vilniaus moksleivių kūrybos ir mokymo centro dailės studijos vaikai vasaros plenero metu. O mėgstantys lipdyti sukūrė keramikos dirbinius.
Rugsėjo 24 d. buvo atidaryta paroda „Stebime vasarą…”. Kartu su mokiniais dailės mokytojos prisiminė įdomiausias ir linksmiausias akimirkas.

Baigiamųjų pažymėjimų įteikimas

Trejų ir ketverių mokslo metų programų baigamasis akordas – dailės, fotografijos, muzikos, gamtamokslinio ugdymo programų baigimo pažymėjimų įteikimas.

Pradinės dailės klasės baigiamųjų darbų peržiūra

Vilniaus moksleivių kūrybos ir mokymo centre birželio 5 d. vyko dailės pradinės klasės baigiamųjų darbų peržiūra (mokytojos Svetlana Baglikova, Kristina Daniūnaitė). Tapyba ir keramika, potėpiai, spalvos ir formos.

Apsilankėme kūdikių namuose-pagalbos centre „Šeimos slėnis” 

Saulėtą birželio 3 dieną Vilniaus moksleivių kūrybos ir mokymo centro cirko studijos „Šypsena” auklėtiniai kartu su vadovais Violeta Šeršneviene ir Vladu Šeršniovu atvyko į Vilniaus sutrikusio vystymosi kūdikių namus-pagalbos centrą „Šeimos slėnis”. Žongliravimo, gimnastikos ir klaunados numeriai pradžiugino visus žiūrovus.
Už fotografijas dėkojame Linai Kavaliauskaitei.

„Skriejam į vasarą”

Gegužės 30 d. Vilniaus moksleivių kūrybos ir mokymo centre vyko bendruomenės šventė „Skriejam į vasarą…”. Vilniaus ušu mokyklos trenerė Vaiva Žostautė pravedė pažintinį-edukacinį užsiėmimą apie kovos menus ir pakvietė pajudėti drauge. Neakivaizdus skrydis į Kiniją, Šaoliną, iš kur kilusi ši sporto šaka.
Vėliau moksleiviai dalyvavo „Skriejam” kūrybinėse dirbtuvėse su Gražina Aleksandra Škikūnaite, Kristina Daniūnaite, Lina Ringeliene. Daug margaspalvių paukštelių suplasnojo dailės klasėje ir koridoriuje.

Cirko studijos „Šypsena” atsiskaitymų pamoka 

Linksma ir nuotaikinga cirko studijos „Šypsena” paskutinė šių mokslo metų pamoka. Mažieji atlikėjai atidžiai stebėjo vyresniųjų pasirodymus. Moksleivių pasirodymams gausiai plojo tėveliai ir mamos.

Baigiamasis muzikos klasės koncertas

Gegužės 16 d. muzikos klasių vaikai ir jų tėveliai susirinko į baigiamąjį mokslo metų atsiskaitymo koncertą Vilniaus apskrities Adomo Mickevičiaus viešojoje bibliotekoje. Koncertą pradėjo Evelina Kazakevičiūtė ir Gabrielė Skoronkevičiūtė, atlikusios grupės „Enigma” kūrinį. Skambėjo mažųjų vokalinio ansamblio dainos, pianino, smuiko, gitaros klasės moksleivių atliekami A. Vivaldi, J. S. Bach, L. van Beethoven, L. Vilkončiaus, A. Abariaus, R. Vindžigalskienės, M. Noviko ir daugelio kitų kompozitorių kūriniai.
Per šiuos mokslo metus žengtas į priekį nemažas žingsnis. Dėkojame mokytojams už puikią popietę, pilną muzikos skambesio ir, žinoma, už profesionalumą ir kantrybę lydint kiekvieną vaiką muzikos keliu.

„Jaunųjų fotografų džiazas”

Gegužės 6 d. Vilniaus moksleivių kūrybos ir mokymo centre atidaryta fotografijų paroda „Jaunųjų fotografų džiazas”. 19 autorių iš Vilniaus moksleivių kūrybos ir mokymo centro, Kauno Algio Žikevičiaus saugaus vaiko mokyklos, Lietuvos vaikų ir jaunimo centro.
Smagu buvo vėl susitikti ir prisiminti kelionę: fotografijos muziejų, saulės nutviekstą jūrą, Nidą, spalvotus dūmus ir fotografijos eksperimentus naktį. Visų 3 mokyklų mokytojos pasidžiaugė auklėtinių darbais ir pasidalinta patirtimi.

Margučių ridenimo varžybos

Saulėtą balandžio 24 d. popietę iš 65 dalyvių margučių nuotraukų, kurios atkeliavo iš Lietuvos, Vokietijos ir Jungtinių Valstijų, išrinkome devynis Vilniaus moksleivių kūrybos ir mokymo centro „Velykų margučio konkurso” laimėtojus.
Taip pat vyko margučių ridenimo varžybos.

Fotografų išvyką

Ankstyvą pavasarį trys jaunųjų fotografų grupės: Vilniaus moksleivių kūrybos ir mokymo centro, Lietuvos vaikų ir jaunimo centro ir Kauno Algio Žikevičiaus saugaus vaiko mokyklos moksleiviai kartu su mokytojomis išvyko į dviejų dienų kelionę.
Šiauliuose aplankytas vienintelis Lietuvoje specializuotas fotografijos meno ir technikos muziejus. Edukacijos metu išbandyta analoginė fotografija senovine „Pinhole” kamera.
Aplankyta Klaipėdos fotografijos galerija. Iš Klaipėdos keltu persikelta į Nidos menininkų koloniją.
Vėliau įvairūs bandymai: vakarinis fotografavimas tamsoje, pajūrio miškuose, eksperimentai su spalvotais dūmais.
Įspūdžių labai daug, jie atspindės parodoje „Jaunųjų fotografų džiazas” Vilniaus moksleivių kūrybos ir mokymo centre.
Nuotraukų autoriai: Aušra Griškonytė-Kavaliauskienė, Kristina Meilutė ir Kotryna Griškonytė.

„XIV Dainuokime ir muzikuokime drauge”

Kovo 16 d. pakiliai nuskambėjo XIV ,,Dainuokime ir muzikuokime drauge” baigiamasis akordas, palikdamas dainuojančių, grojančių, muzikuojančių vaikų širdelėse džiugesį ir padėkos jausmą nenuilstantiems mokytojams.
Koncerte dalyvavo Nacionalinės M. K. Čiurlionio menų mokyklos, Vilniaus Algirdo, Ąžuoliuko, Karoliniškių, Naujosios Vilnios muzikos mokyklų, Rudaminos meno mokyklos bei Vilniaus moksleivių kūrybos ir mokymo centro jaunieji atlikėjai, kurie susirinkusiems dovanojo nuoširdžias ir nepakartojamas akimirkas.

Fotografijų paroda „Geltona, žalia, raudona”

Kovo 7 d. Vilniaus Algirdo muzikos mokykloje atidaryta Vilniaus moksleivių kūrybos ir mokymo centro moksleivių fotografijų paroda „Geltona, žalia, raudona”, skirta Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dienai.
Trylika mokytojos A. Griškonytės-Kavaliauskienės mokinių eksponavo fotografijas, kuriose atsispindi spalvos, emocijos, originalios idėjos ir jaunatviškas savitumas. Įžanginį žodį tarė Vilniaus Algirdo muzikos mokyklos mokytoja V. Apanavičienė, Vilniaus moksleivių kūrybos ir mokymo centro direktorė J. Sereičikienė. Parodą pristatė A. Griškonytė-Kavaliauskienė. Muzikinius kūrinius atliko Vilniaus Algirdo muzikos mokyklos moksleivės.

Koncertas bendruomenės šventėje

Vasario 22 d. mokytojų D. Lapienienės, A. Liutvinskij ir J. Sereičikienės mokinius pakvietė koncertuoti Lietuvos pagyvenusių žmonių asociacija į Vilniaus Naujamiesčio senjorų bendruomenės šventę, kuri vyko Vilniaus kultūros ir pramogų rūmuose. Pianino, dainavimo ir gitaros moksleiviai atliko įvairių žanrų kūrinius. Sulaukėme gausių plojimų ir saldžių vaišių.

Cirko atlikėjų pasirodymas Senjorų globos namuose

Vasario 22 d. cirko studijos auklėtiniai apsilankė Senjorų socialinės globos namuose. Lina, Mindaugas, Joana, Rafalas, Luana, Aistė, Evelina ir Gintaras atliko akrobatikos, žongliravimo, ekvilibro numerius, o taip pat ir fokusus, kurie pralinksmino visus, susirinkusius Senjorų socialinės globos namų salėje.
Po pasirodymo senjorai dėkojo ir sakė, kad jiems patiko pasirodymas, kuris buvo žaismingas, lengvas ir priminė vaikystę.

Gimtadienio šventė

Vasario 20 d. Vilniaus moksleivių kūrybos ir mokymo centras gavo nevystančią puokštę. Dailės istorijos mokytojos Linos Ringelienės pakviesti centro mokytojai (muzikos, cirko ir dailės), auklėtiniai, jų tėveliai renginio metu sukūrė 28-ajam gimtadieniui skirtą puokštę.
Piešti buvo labai smagu, nes tuo metu skambėjo miuziklų ir populiariosios muzikos dainos, kurias atliko mūsų svečiai – Vilniaus kolegijos Menų ir kūrybinių technologijų fakulteto studentai.

Gimtadienio ornamentas

Vilniaus kūrybos ir mokymo centre vasario 14 d. vyko edukacinis užsiėmimas ,Gimtadienio ornamentas”. Dailės istorijos mokytoja Lina Ringelienė, pasitelkusi specialią skaičiavimo metodiką, parodė, kaip susikurti individualų gimtadienio ornamentą.
Įdomu, koks bus mūsų centro ornamentas. Linksmas, griežtas ar daugiabriaunis, kaip Vilniaus moksleivių kūrybos ir mokymo centras, kuris gyvuoja jau 28-erius metus!

Pirmojo pusmečio dailės darbų peržiūros

Kaip spalvingas kilimas salės grindis nukloja piešiniai.
Daug kūrybiškų idėjų vaikai perteikia ant popieriaus lapo. Dailės peržiūrų metu mokytojos dar kartą įsitikina, kokie skirtingi ir saviti mūsų mokiniai, kaip jautriai jie sugeba pastebėti spalvinius niuansus ir teptuku ar pieštuku nupiešia įvairiausias formas.
Įdomu apžvelgti 1-ojo pusmečio piešinius.

„Rudens spalvos”

Kai margaspalviai lapai dar buvo ant medžių ir danguje dažniau švietė saulė, Vilniaus moksleivių kūrybos ir mokymo centro vaikai stebėjo besikeičiančią gamtą ir piešė piešinius XV tarptautiniam kūrybiniam darbų konkursui ,,Rudens spalvos”. Jis vyko Lipovo mieste, Rumunijoje. Skirtingai rudenį perteikė Prancūzijos, Slovėnijos, Lietuvos, Indijos ir kitų 8-ių konkurse dalyvavusių šalių vaikai.
Sveikiname dailės mokytojos K. Daniūnaitės mokinius ir džiaugiamės konkurso žiuri skirtais diplomais Anielei Astikaitei (11 m.) ir Monikai Pacynai (10 m.).