Smuiko ir gitaros klasių baigiamieji atsiskaitymai

Gegužės 19 d. salėje skambėjo styginiai instrumentai, vyko smuiko ir gitaros klasės mokinių atsiskaitymo koncertas. Mokiniai atskleidė savo gebėjimus ne tik mokytojams Viktorijai Žustautienei ir Aleksandr Liutvinskij, bet ir jų paklausyti susirinkusiems tėveliams.
Klausytojai pasinėrė į smuiko ir gitaros melodijas, atlikėjai sulaukė gausių aplodismentų.

.
.
„Išgelbėk žmogui gyvybę”
.
Gegužės 18 d. vyko projekto-konkurso „Išgelbėk žmogaus gyvybę“ baigiamasis etapas Vilniaus kolegijos Sveikatos priežiūros fakulteto Slaugos katedroje. Projekto tikslas – pirmosios pagalbos teikimas, gebėjimas kritiškai mąstyti ir suvokti, kad kiekvieno iš mūsų laiku ir teisingai suteikta pagalba gali išgelbėti žmogui gyvybę.
Mokinių komandos pademonstravo žmogaus gyvybės gelbėjimo gebėjimus, kuriuos vertino komisija – „Jaunųjų medikų akademijos” vadovas Algimantas Andrijauskas, Vilniaus kolegijos Slaugos katedros vedėja Jurgita Stankūnienė ir Slaugos katedros dėstytoja doc. dr. Simona Paulikienė.
1-oji vieta skirta komandai „Gelbėtojai”, Aleksas Mickonas, Viltė Černiūtė, Ernestas Baublys.
2-oji vieta – komandai „Medikų eskadrilė”, Maksim Dembskij, Justinas Adulo, Viktoria Musumova.
3-oji vieta – komandai „Fabai”, Sofija Ismailovaitė, Diana Ismailovaitė, Girmantė Zolubaitė.
Mokiniai susidomėję klausėsi doc. dr. S. Paulikienės pasakojimo apie išorinio automatinio defibriliatoriaus naudojimą, dalyvavo diskusijoje. Projekto dalyviai buvo įvertinti, o taip pat paskatinti rinktis mediko profesiją.
.
.
.
Cirko studijos „Šypsena” baigiamieji atsiskaitymai
.
Gegužės 16 d. vyko baigiamieji cirko studijos mokinių atsiskaitymai (mokytojai Violeta Šeršnevienė ir Vladas Šeršniovas). Mokinių kantrybė, tikslo siekimas ir mokėjimas susikoncentruoti – tai savybės, kurios būdingos cirko studijos „Šypsena” auklėtiniams. Mažesnieji vaikai turi puikius pavyzdžius. Kiekvieni mokslo metai atskleidžia naujus pasiekimus bei talentus!
.
.
.

„Fotovėjai 2023″ parodos atidarymas

.
Gegužės 15 d. atidarėme fotografijų parodą „Fotovėjai 2023″ ir paskelbėme fotografijų konkurso laureatus.
Parodoje eksponuojami Kauno Antano Martinaičio dailės mokyklos, Kauno rajono savivaldybės bibliotekos fotobūrelio ir Vilniaus moksleivių kūrybos ir mokymo centro mokinių kūriniai.

11-14 m. amžiaus grupėje 1 vieta skirta Evaldui Labanauskui, 2 vieta Gabrieliui Graužliui, 3 vieta – Martai Voicechovičiūtei.
15–19 m. amžiaus grupėje 1 vieta – Liutaurui Ūsui, 2 vieta – Lukui Aleksandravičiui, 3 vieta – Karolinai Slesarenko.
Vertinimo komisijos nariams fotografams Audronei Tylaitei, Arūnui Griciui, Aušrai Griškonytei-Kavaliauskienei sudėtinga užduotis buvo išrinkti konkurso nugalėtojus. Mokiniai pateikė įdomias fotografijas.
Parodos atidaryme sveikinimo žodį tarė direktorė Jūratė Sereičikienė, fotografijos mokytoja Aušra Griškonytė-Kavaliauskienė, muzikinius kūrinius atliko Vilniaus Algirdo muzikos mokyklos mokiniai Ignas Šimaitis, Žiedė Muliarčikaitė (mokytoja Regina Pancekauskienė), Paulina Vasiliauskaitė (mokytoja Gabija Tatlauskaitė).
Visi kartu peržiūrėjome Kastyčio Antanaičio sukurtą filmą apie edukacinę išvyką. Peržiūros metu pajutome ir kelionės atmosferą, ir pajūrio vėjus.
.

  

   

   .

.
Fortepijono muzikos festivalis ,,Muzikos pasaulyje”
.

Vilniaus moksleivių kūrybos ir mokymo centro organizuotame V tarptautiniame fortepijono muzikos festivalyje ,,Muzikos pasaulyje” dalyvavo jaunieji atlikėjai iš Vilniaus moksleivių kūrybos ir mokymo centro, Vilniaus Balio Dvariono dešimtmetės muzikos mokyklos, Vilniaus muzikos mokyklos ,,Lyra“, Nemenčinės muzikos mokyklos, Vilniaus muzikos studijos „Garsų spalvos“, Vilniaus Šv. Juozapo mokyklos, o nuotoliniu būdu dalyvavo jaunieji atlikėjai iš Jungtinių Amerikos Valstijų, Liuksemburgo, Suomijos, Portugalijos, Vokietijos. Mokinius ruošė mokytojos: Dalia Lapienienė, Lina Vaitkuvienė, Dalia Šakenytė, Jūratė Danielienė, Lina Kašauskienė, Sabina Kalibataitė, Danielė Jurkšaitė, Rasa Stalygienė, Jūratė Kaminskienė, Daiva Valackienė, Sigita Kareivaitė Hirvi, Aušra Bernatavičiūtė, Andreas Lippert, Maria Angelika Franzke.
.

.
Šventinis Velykų renginys

Jauki ir azartiška atmosfera vyravo Vilniaus moksleivių kūrybos ir mokymo centro šventiniame Velykų renginyje. Dainavimo, pianino, gitaros klasės mokiniai atliko muzikinius kūrinius, šauniai pasirodė cirko studijos „Šypsena” vaikai.
Direktorė Jūratė Sereičikienė pasidžiaugė tradiciniu Velykų margučio konkursu bei įteikė padėkas ir prizus konkurso laimėtojams. Šmaikštūs viktorinos klausimai išjudino renginio dalyvius. Vėliau vyko margučių ridenimo varžybos.
.

   

   

   

 

„Velykų margučio konkurso” laimėtojai

Šiemet elektroniniu paštu gavome margučių nuotraukas iš Lietuvos, Vokietijos, Šveicarijos.
Balandžio 19 d. paskelbėme „Velykų margučio konkurso” laimėtojus trijose amžiaus kategorijose:

Tautiškiausias margutis:
Eva ir Maja Urbanovičiūtės (iki 11 m. amžiaus kategorija); Evelina Rynkevič (12–17 m. amžiaus kategorija); Aistė Jančiūtė (18+ m. amžiaus kategorija).
Meniškiausias margutis:
Elena Surgailytė, Bitė Valiukonytė (iki 11 m.. amžiaus kategorija); Evelina Andrijevskaja (12–17 m. amžiaus kategorija); Lina Sereičikaitė (18+ m. amžiaus kategorija).
Spalvingiausias margutis:
Beata ir Julian Jedik (iki 11 m. amžiaus kategorija); Vasarė Lapienytė (12–17 m. amžiaus kategorija); Raimondas Urbas (18+ m. amžiaus kategorija).
Buvo paskirti specialūs prizai:
Žaismingiausias
margutis: Alisa (3,5 m.) ir Alvaras (5 m.) Kazlauskai.
Kruopščiausias margutis: Vilius Fedorec, Dijus Repečka (iki 11 m. amžiaus kategorija).
Kūrybiškiausias margutis: Adrija Repečkaitė, Vakarė Valiukonytė (iki 11 m. amžiaus kategorija); Gražina Petkevičienė (18+ m. amžiaus kategorija).
.

Spalvoti burbulai

Kaip dailės kūrinį sukurti su dažais nenaudojant teptukų? Balandžio 7 d. taikomosios dailės mokiniai tai jau išbandė. Pamokos „Spalvoti muilo burbulai” metu mokytoja Lina Ringeliene paruošė specialų mišinį, kurį mokiniai stropiai išmaišė, pūtė su šiaudeliais ir atliko spalvotus atspaudus ant popieriaus.
Spalvos putojo, kilo ir greitai gulė ant popieriaus lapų. Smagu kartu išbandyti naujas dailės technikas.

 

   


Eksperimentas su spalvos poveikiu

Antrus metus dalyvaujame Vilniaus Algirdo muzikos mokyklos organizuotose netradicinio ugdymo dienose. Šiemet Vilniaus moksleivių kūrybos ir mokymo centro komanda atliko mokslinį eksperimentą „Spalvos poveikis žmogui”, kuriam vadovavo dailės mokytoja Lina Ringelienė ir gamtamokslinio ugdymo mokytojas Algimantas Andrijauskas.
Aptartas ir iš karto salėje tyrinėtas spalvos poveikis žmogaus savijautai. „Jaunųjų medikų akademijos” mokiniai matavo ir stebėjo rodiklius. Rezultatai stulbinantys – šiltos spalvos kėlė savanoriams kraujo spaudimą, kvėpavimo dažnį, o šaltos – jį mažino.
.
 

   

„Žaidžiame teatrą”

Teatro studijos mokytojas Saulius Čėpla balandžio 6 d. dalyvavo „Netradicinio ugdymo dienos” užsiėmime „Žaidžiame teatrą” Vilniaus Algirdo muzikos mokykloje. Mažiems ir vyresniems atlikėjams patiko teatro improvizacija, žaismingos ir energingai atliekamos užduotys, kurios išlaisvino sceninį judesį bei suteikė galimybę atidžiau žvelgti į mus supančią aplinką.
.

 

 
 


Edukacinė pamokėlė „Kiaušinių marginimas su bičių vašku”

Balandžio 5 d. įvykusi edukacinė kiaušinių marginimo su bičių vašku pamokėlė Vilniaus moksleivių kūrybos ir mokymo centre su etninės kultūros puoselėtoja Aira Gurauskaitė buvo pilna linksmumo (aptarėme raštus ir koks margutis gali gautis), o taip pat lydima susikaupimo (su adatėle rankoje juvelyriškai piešėme raštus). Džiaugiamės, kad edukacinėje pamokėlėje dalyvavo ir mamos su tėveliais.
.


XVII „Dainuokime ir muzikuokime drauge”

Balandžio 1 d. pakiliai nuskambėjo XVII „Dainuokime ir muzikuokime drauge” baigiamasis akordas, palikdamas muzikavusių, dainavusių ir grojusių vaikų širdelėse džiugias nuotaikas, padėkos žodžius nenuilstantiems pedagogams: Jelenai Alymovai, Renatai Bakulienei, Eglei Ganusauskienei, Gražinai Gumuliauskienei, Renatai Kuncienei, Aleksandr Liutvinskij, Ingritai Račkauskienei, Daivai Selevičienei, Nerutei Šiliūtei, Jūratei Sereičikienei.

Koncerte dalyvavo Nacionalinės M. K. Čiurlionio menų mokyklos, Vilniaus Algirdo, Ąžuoliuko, Karoliniškių, Varėnos J. Čiurlionytės menų mokyklos, Vilniaus muzikos mokyklos ,,Lyra“ bei Vilniaus moksleivių kūrybos ir mokymo centro jaunieji atlikėjai ir muzikuodami drauge susirinkusiems dovanojo šiltas ir įspūdingas akimirkas.

 

   

   


Angelai Užupyje

Gražinos Aleksandros Škikūnaitės mokiniai nupiešė angelus, saugančius pasaulio kalbas. Jie skirti Užupio Respublikos 25-ečio šventei.
„Už Angelą! Už 25 begalybės metus!”

Vilniaus Užupio rajone esanti Užupio Respublika turi savo Konstituciją. Paupio gatvėje ant sienos metalinėse lentose į daugelį pasaulio kalbų išverstas Užupio Konstitucijos įstatymų rinkinys. Virš jo dabar skirtingų charakterių  angelai.

      

Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo minėjimas

Bendruomenės renginiuose ir šventėse vyrauja jauki ir džiaugsminga atmosfera. Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo minėjime muzikinius kūrinius atliko dainavimo, smuiko, pianino klasės mokiniai (mokytojos: Jūratė Sereičikienė, Viktorija Žustautienė, Dalia Lapienienė).

Dailės klasės mokiniams ir jų mokytojoms direktorė Jūratė Sereičikienė įteikė diplomus ir padėkas už dalyvavimą dailės konkursuose. Mokiniai entuziastingai atsakė į minėjimo vedėjos Airos Gurauskaitės užduotus viktorinos klausimus.

   

   

   


Konkurso „Raganų ir mitinių būtybių puota” laureatės

Sveikiname Emiliją Daukšaitę-Rakauskaitę (I vieta) ir Evą Kodytę (III vieta) ir jų dailės mokytojas Kristiną Daniūnaitę, Laną Baglikovaitę!
Mūsų mokiniai vasario mėnesį dalyvavo Vilniaus vaikų ir jaunimo klubo „Meteoras” organizuotame piešinių ir Užgavėnių kaukių konkurse „Raganų ir mitinių būtybių puota”.

Piešinių konkursas „Mitinės būtybės”
.
Skelbiame Vilniaus moksleivių kūrybos ir mokymo centro mokytojos Linos Ringelienės organizuoto piešinių konkurso „Mitinės būtybės” rezultatus.
Piešinius vertino ir balsavo 109 mokiniai ir bendruomenės nariai.
Amžiaus grupėje 7–11 m. diplomai skirti:
I vieta – Kirai Selivanovai (11 m.), II vieta – Yen-Yun Annabeth Huang (8 m.), III vieta – Vėjui Klimantavičiui (9 m.), III vieta – Antoniai Naurodskajai-Jaszczankai (9 m.)
Amžiaus grupėje 12–17 m.:
I vieta – Evelinai Andrijevskajai (15 m.), II vieta – Emilijai Daukšaitei-Rakauskaitei (13 m.).
.
.
„Žiema, žiema, bėl iš kiemo…”
.
Vasario 21 d. šventėme Užgavėnes. Vilniaus moksleivių kūrybos ir mokymo centre dailės, muzikos klasės ir cirko studijos „Šypsena” mokiniai kartu su mokytojais Lina Ringeliene, Lana Baglikovaite, Violeta Šeršneviene, Vladu Šeršniovu ir Dalia Lapieniene palydėjo žiemą. Užgavėnės su kaukėmis, varžybomis, žaidimais ir skaniomis vaišėmis. O taip pat balsavome piešinių konkurse „Mitologinės būtybės”.
 .
 .
Paroda „700 potepių”

Džiaugiamės dovanodami spalvingą parodą mūsų miestui ir tapdami „Vilnius 700“ – sostinės jubiliejaus minėjimo – dalimi.
Kūriniuose atsispindi istorijos, susijusios su gimtuoju miestu – mokiniai nupiešė gatves, parkus, gyvūnus, augalus, atspindėjo įvairias miesto ir jo gyventojų nuotaikas. Vaikiški jausmai perteikti spalvingais, ekspresyviais akrilo, temperos, guašo, akvarelės potepiais, pieštukų ir kreidelių štrichais.
Paroda eksponuojama 2023 m. sausio 25 d.- vasario 28 d. Vilniaus kolegijoje, Menų ir kūrybinių technologijų fakultete (Didlaukio g. 82).

Vasario 8 d. Vilniaus moksleivių kūrybos ir mokymo centro menininkai pakvietė Menų ir kūrybinių technologijų fakulteto bendruomenę į parodą „700 potepių“, skirtą Vilniaus 700 metų sukakčiai.
Parodos kuratorė Lina Ringelienė nuoširdžiai padėkojo už suteiktą galimybę fakulteto erdvėse pristatyti mokinų kūrybą. Fakulteto dekanė dr. Birutė Žygaitienė pasveikino dalyvius bei svečius, pasidžiaugė spalvingais ir originaliais darbais, eksponuotais antrojo aukšto foje. Kultūros vadybos ir šokio pedagogikos katedros vedėja Inga Kepalienė padėkojo už bendradarbiavimą ir draugystę.

.
.

.
.
 
.
„Vilnius miniatiūrose”
.
Vilniaus miesto savivaldybėje (II aukšte) eksponuota 180 miniatiūrų Vilniaus dailės mokytojų ir jų mokinių kūrybinių darbų paroda „Vilnius miniatiūrose“.
Parodoje, skirtoje Vilniaus 700-mečiui, dalyvavo apie 300 mokinių iš 33 Vilniaus ugdymo įstaigų.
Vilniaus moksleivių kūrybos ir mokymo centro mokinės Lėjos Varkulevičiūtės piešinys ir mokytojos Kristinos Daniūnaitės oforto raižinys išsiskyrė kruopščiu atlikimu ir savitu žvilgsniu į Vilnių. Parodos organizatoriai – Vilniaus Žvėryno gimnazija ir Vilniaus miesto dailės mokytojų metodinis būrelis.
.

   

.
„Mylimam miestui”

Išlikusiuose rašytiniuose šaltiniuose Vilnius pirmą kartą paminėtas 1323 m. sausio 25 d. Tai Lietuvos didžiojo kunigaikščio Gedimino laiškas.

Dėkojame nuoširdiems, drąsiems, kūrybingiems Vilniaus moksleivių kūrybos ir mokymo centro, choreografijos mokyklos „Nuotaika” mokiniams, dalyvavusiems filmavime ir videomeno studijos mokytojai Gintarei Rakickaitei-Klimienei, sukūrusiai filmuką „Mylimam miestui”, skirtą Vilniaus 700-ečiui.
Pateikiame filmuko nuorodą.
.

„Jaunieji talentai”
Jaunieji atlikėjai III muzikos festivalio etape sausio 20 d. skambiai paminėjo Vilniaus 700 sukaktį. Muzikuodami atliko įvairių epochų kūrybines interpretacijas bei atskleidė savo muzikinius gebėjimus.
Festivalis vyko Vilniaus apskrities Adomo Mickevičiaus viešojoje bibliotekoje. Festivalį organizavo Vilniaus moksleivių kūrybos ir mokymo centras, dalyvavo: Nacionalinės M. K. Čiurlionio menų mokyklos, Vilniaus Algirdo muzikos mokyklos, Vilniaus muzikos mokyklos ,,Lyra” mokiniai, renginį vedė – Kristupas Kavaliauskas.
.
.
.
.
 
.
.

Dailės, fotografijos, videomeno peržiūros 

Šiemet sausio 11 diena – tai kūrybinė šventė. Vilniaus moksleivių kūrybos ir mokymo centre vyko ankstyvosios, pradinės, pagrindinės dailės, taikomosios dailės, keramikos, fotografijos, videomeno peržiūros.
Mokytojos įvertino mokinių pažangą, stropumą, jų kūrybiškumą, nuoširdumą ir originalumą perteikiant įvairias temas popieriuje, molyje, fotografuotoje ir filmuotoje medžiagoje.
Pakiliai ir su naujomis jėgomis pradėsime antrąjį mokslo metų pusmetį.
.