2023 m. Vilniaus moksleivių kūrybos ir mokymo centro fotografijos ir videomeno mokiniai kartu su projekto organizatore, fotografijos mokytoja Aušra Griškonyte-Kavaliauskiene vyko į Šiaulius, Klaipėdą ir Nidą. Edukaciniame bendradarbiavimo projekte dalyvavo Kauno Antano Martinaičio dailės mokyklos (mokytojas Regimantas Meilutis), Kauno rajono savivaldybės bibliotekos fotobūrelio (mokytoja Kristina Meilutė) ir Vilniaus Algirdo muzikos mokyklos mokiniai (mokytoja Viktorija Jakštienė).
Šiauliuose Fotografijos muziejuje ekskursijas vedė Žygimantas Ruškys ir edukatorės Rūta ir Lina. Mokiniai sukūrė autoportretus su pinhoe dėžutėmis-fotoaparatais.
Kelionė tęsėsi Klaipėdos universitete. Puikus susitikimas su menotyrininke Danguole Ruškiene, Nacionalinės premijos laureatu, fotografu Remigijumi Treigiu, kuris vaizdžiai papasakojo apie fotografijos kūrimą.
Nidos menininkų kolonijoje su fotografijos mokytoju Regimantu Meilučiu buvo kuriamos naktinės fotografijos, žiūrėta Rimo Sakalausko „Sinchronizacija” bei kiti filmai. Kitą rytą po pusryčių aplankytas Venecijos bienalės „Vaikų miško paviljonas”, kuris gegužės mėnesį atstovaus Lietuvą 18-oje Venecijos architektūros bienalėje.
Vėliau mokiniai klausė nuostabiai Vilniaus Algirdo muzikos mokinių atliekamų kūrinių. Vyko fotosesija prie jūros, aplankyta Parnidžio kopa ir fotografuoti marių ir jūros vaizdai.
Antrajame etape (gegužės mėn.) vyks šios kelionės fotografijų konkursas ir paroda Vilniaus moksleivių kūrybos ir mokymo centre. Gegužės 15 d. Vilniaus moksleivių kūrybos ir mokymo centre atidarėme fotografijų parodą „Fotovėjai 2023″ ir paskelbėme fotografijų konkurso laureatus.
.

   

  

   


2022 m.
kovo 26–27 d. fotografijos ir videomeno mokiniai vyko į fotografijos muziejų Šiauliuose, Klaipėdoje aplankė parodą „Fluxus laikas“. Joje eksponuojami dokumentai, eskizai, plakatai, objektai, tekstinis Jurgio Mačiūno menas, Jono Mekos filmuota medžiaga. Nakvynė buvo Nidos meno kolonijoje.
Sekmadienis prasidėjo fotografuojant pirmuosius saulės spindulius. Vėliau pajūrio gamtos, senoviniais rūbais pasipuošusio modelio, didžiulių muilo burbulų fotografavimas. Liko daug gerų kelionės įspūdžių.

Fotografijų parodos ,,Fotovėjai“ atidarymas Vilniaus moksleivių kūrybos ir mokymo centre vyko 2022 m. birželio mėnesį. Įžanginį žodį tardama direktorė Jūratė Sereičikienė pasidžiaugė kūrybingais mokiniais bei jų mokytojais. Edukacinio projekte dalyvavo Kauno Antano Martinaičio dailės mokyklos (mokytojas Regimantas Meilutis), Kauno rajono savivaldybės bibliotekos fotobūrelio (mokytoja Kristina Meilutė), Vilniaus moksleivių kūrybos ir mokymo centro fotografijos ir videomeno (mokytojos Aušra Griškonytė-Kavaliauskienė, Gintarė Rakickaitė-Klimienė) mokiniai, kurie sukūrė subtilias ir nuotaikingas fotografijas. Dviejose amžiaus kategorijose buvo apdovanoti fotografijų laureatai.

.
.

2019 m.
pavasarį trys jaunųjų fotografų grupės: Vilniaus moksleivių kūrybos ir mokymo centro, Lietuvos vaikų ir jaunimo centro ir Kauno Algio Žikevičiaus saugaus vaiko mokyklos moksleiviai kartu su mokytojomis išvyko į dviejų dienų kelionę.
Šiauliuose aplankytas vienintelis Lietuvoje specializuotas fotografijos meno ir technikos muziejus. Edukacijos metu išbandyta senovinė „Pinhole” kamera. Aplankyta Klaipėdos fotografijos galerija. Iš Klaipėdos keltu persikelta į Nidos menininkų koloniją.
Vyko įvairūs bandymai: vakarinis fotografavimas tamsoje, pajūrio miškuose, eksperimentai su spalvotais dūmais.
Įspūdžiai puikiai atspindėti parodoje „Jaunųjų fotografų džiazas”, kuri 2019 m. gegužės 6 d. buvo atidaryta Vilniaus moksleivių kūrybos ir mokymo centre.
Fotografijų autorės: Aušra Griškonytė-Kavaliauskienė, Kristina Meilutė ir Kotryna Griškonytė.
..